Головна сторінка / Викладачі / Стадніченко Ольга Олександрівна

Стадніченко Ольга Олександрівна

ЗНУ Викладачі Філологічний факультет Кафедра українознавства

Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства

Розклад консультацій

• понеділок 12.00-14.00
  • Дисципліни

• Українська мова професійного спрямування
    • Основи наукових досліджень та інформаційна культура студентів
    • Сучасна українська література
    • Українська мова як іноземна

Біографія

З 1991 року працює в Запорізькому національному університеті: асистентом, доцентом, з 2003 року – завідувач кафедри українознавства.

1999 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50 – 90-х рр. ХХ ст.». У 2002 році рішенням Атестаційної комісії МОН присвоєно вчене звання доцента кафедри українознавства.

Науково-педагогічний стаж – 30 років.

Член журі Малої академії наук по секції «Літературознавство».

Член Національної Спілки письменників України, голова Запорізької обласної організації НСПУ

Заступник голови Оргкомітету Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. М. Брацило, керівник літературної студії при ЗНУ.

Заступник голови Запорізької обласної організації Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Член Національної спілки краєзнавців України.

Член Національної спілки журналістів України.

Депутат Запорізької обласної ради восьмого скликання.

Автор-розробник «Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій обл. на 2016–2020 рр.» та член робочої групи Запорізької облдержадміністрації та Запорізької міськради з її впровадження.

У 2016 році стала лауреатом обласної літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра в номінації «Літературознавчі й публіцистичні праці про П. Ребра».

Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2008 р.); орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ст. (2018 р.); Почесною грамотою Національної спілки письменників України (2019 р.); Міжнародною патріотичною медаллю ім. Івана Мазепи Міжнародної літературно-мистецької академії (2020 п.), ПОдякою МОН (2019)..

Публікації закордонні:

Artistic Modelling of History in the Literature and NonFiction of a PostTotalitarian Society Postmodern Openings

ISSN: 2068-0236 | e-ISSN: 2069-9387

Covered in: Web of Science (WOS); EBSCO; ERIH+; Google Scholar; Index Copernicus; Ideas RePeC; Econpapers;

Socionet; CEEOL; Ulrich ProQuest; Cabell, Journalseek; Scipio; Philpapers; SHERPA/RoMEO repositories; KVK;

WorldCat; CrossRef; CrossCheck

2021, Volume 12, Issue 1Sup1, pages: 228-237

Die k?nstlerische gedankliche Durchdringung des Holocaust in Ju.Vynny?uks Roman «Todestango». Діалог мов – діалог культур. Україна і світ IX Міжнародна наукова Інтернет – конференція з україністики, M?nchen 1–4 November 2018. С. 656–669.

Концепція українського націєтворення в публіцистиці Дмитра Павличка. Про Дмитра Павличка: збірник статей. / За загальною редакцією Пилипчук Д. К.: ВЦ «Просвіта», 2019. С.799–808.

Публікації у фахових та наукометричних виданнях:

Автопортрет шістдесятництва в українській мемуаристиці кінця ХХ–початку ХХІ століть. Вісник Львівського університету : Серія Філологічна. Вип. 67. Ч. ІІ. Львівський національний університет, 2018, С. 221–228. Index Copernicus

Інтертекстуальність як риса сучасної української мемуарної прози. Вісник Кам’янець-подільського національного університету. 2017. № 2. С. 203–206. Index Copernicus

Рецепція національного характеру в українській літературі NON-FICTION. Вісник Запорізького національного університету. 2017. № 1. С. 40–46. Index Copernicus

Рецепція постатей митців у «Спогадах» Д. Павличка. Вісник Запорізького національного університету. 2018. № 2. С.145–149. Index Copernicus

Феномен Тараса Шевченка в українській мемуаристиці кінця ХХ–ХХІ століття. Літературознавство. Фольклористика. Культурологія. Збірник наукових праць. Черкаси, 2019. С.219–231. Index Copernicus

Інформація надана філологічним факультетом

Стадніченко Ольга Олександрівна