Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Французький науковець прочитав студентам біологічного та юридичного факультетів лекцію про екологічні правопорушення

Французький науковець прочитав студентам біологічного та юридичного факультетів лекцію про екологічні правопорушення

Французький науковець прочитав студентам біологічного та юридичного факультетів лекцію про екологічні правопорушення
12.05.2016 09:34 Все Факультети Біологічний Юридичний Біофак Юрфак Лекція з французьким вченим

11 квітня до Запорізького національного університету в рамках міжнародного співробітництва нашого вишу вже вдруге завітав директор Центрального Національно-дослідницького центру Університету Париж XIII (Париж-Північ), професор Джорж Менахем із лекцією про екологічні правопорушення та збереження навколишнього середовища.

На зустріч завітали студенти і викладачі біологічного і юридичного факультету, декан факультету Людмила Омельянчик, заступник декана біологічного факультету з міжнародної роботи Наталія Рубцова та заступник декана юридичного факультету з наукової роботи Павло Лютіков. Вони мали змогу ознайомитись з останніми міжнародними досягненнями та законодавчими методами регулювання екологічних правопорушень та дослідженнями в галузі екології.
Ця зустріч була присвячена останнім екологічним дослідженням науковця, які пов’язані з вивченням змін клімату, впливу глобального потепління на планеті, підняття рівня світового океану і зникнення частини суходолу під водою, підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері та іншим важливим питанням захисту навколишнього середовища.
Гість розповів студентам та викладачам також про причини змін кліматичних умов, серед яких: постійне збільшення кількості автотранспорту і, відповідно, шкідливих викидів, збільшення використання нафти, розвиток будівництва та збільшення обсягів вільної торгівлі.
Також він зупинився на дослідженнях та міжнародних правових документах, пов’язаних з питаннями прав людини на захист навколишнього середовища, кримінальної відповідальності та покарань за екологічні правопорушення в різних країнах та міжнародного кримінального права про захист навколишнього середовища. Крім того, він навів приклади про те, як в різних країнах, в тому числі і в Україні, формувалось екологічне право. Нагадав гість і про наслідки для здоров’я жителів Запоріжжя від забруднення води, повітря та смогу в нашому місті.
Під час зустрічі Джорж Менахем розповів присутнім про діяльність громадського руху «EndEcocide» в Європі, навів приклади міжнародних судових процесів проти екологічних правопорушень та закликав учасників зустрічі зупиняти екоцид, виражати свою громадянську позицію і боротись за захист навколишнього середовища з допомогою волонтерських акцій, флешмобів, збору підписів та інших громадських ініціатив. На думку Джоржа Менахема, кожен охочий може долучитись до громадського руху «EndEcocide» і боротись за чисте довкілля.
Традиційно на згадку про візит до ЗНУ та до України декан біологічного факультету вручила гостю пам’ятну книгу про архітектуру нашої країни та висловила сподівання на подальшу співпрацю. Треба зазначити, що під час зустрічі з керівництвом вишу було прийнято рішення про підписання угоди про співробітництво між ЗНУ та Університетом Париж XIII, що дозволить нашим студентам і викладачам проходити стажування, брати участь у наукових конференціях та обмінюватись науковим досвідом. Завершився візит французького гостя до ЗНУ екскурсією до музею історії ЗНУ.

Олена Переверзєва

Схожі новини