Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшла підсумкова конференція Наукового товариства

У ЗНУ пройшла підсумкова конференція Наукового товариства

13.05.2016 15:05 Все Факультети Наука НТСА ДМВ день науки підсумкова конференція звіт

Традиційно напередодні святкування Дня науки в нашому виші пройшла звітна конференція Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених. Під час її проведення молоді вчені презентували загалу результати своєї річної діяльності, при цьому, звичайно, приділивши увагу найважливішій події в науковому житті, а саме - IX науковій конференції студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених Запорізького національного університету «Молода наука», яка зібрала понад 1050 молодих науковців із різних куточків України. Їхні доповіді увійшли до 4-томного видання збірки наукових праць.

Відкрив захід перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, який привітав спільноту молодих і талановитих науковців із цією урочистою подією. Олександр Григорович відзначив, що великий потенціал представників молодої наукової когорти, амбітні цілі, які вони ставлять перед собою, уже є запорукою створення непересічного наукового продукту. Також він побажав молоді наснаги та власних наукових звершень.
Згодом Олександр Бондар провів церемонію нагородження тих викладачів, які зробили значний внесок у підготовку молодих учених. Зокрема, він відзначив Почесними грамотами ректора ЗНУ Миколи Фролова таких представників професорсько-викладацького колективу: Андрія Андрєєва, Даміра Бікулова, Сергія Борю, Людмилу Бухаріну, Євгенію Калюжну, Світлану Караулову, Наталію Лепську, Наталію Позмогову, Наталію Санакоєву, Тетяну Хейлік, Станіслава Черкасова та іншим.
Згодом до присутніх звернувся проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, який привітав вишівську молоду наукову еліту та особливо відзначив її вміння генерувати академічний інтелектуальний продукт. Геннадій Миколайович із гордістю наголосив на тому, що представники Запорізького національного університету, зокрема й молоді вчені своїми розвідками долучаються до більшості суспільних процесів нашої держави: юристи працюють над розробкою доповнень до законів, економісти – над численними програмами галузевого розвитку, екологи створюють відповідні проекти, спрямовані на захист навколишнього середовища. Тобто кожен учений намагається, насамперед, принести користь суспільству своєю науковою діяльністю.
На підтвердження цих тез яскравими прикладами успішної діяльності НТСАДМВ кожного факультету ЗНУ та Економіко-правничого коледжу стали їхні презентації звітів, присвячених роботі за рік. Вони містили інформацію про численні проведені заходи: конференції, засідання круглих столів, дискусії, засідання клубів, ексурсії тощо. Деякі з них мали й новаторський характер. Скажімо, проректор з наукової роботи відзначив такі заходи, як літературники, казкотерапію, фестиваль філософії, світову кав’ярню та інші.
Відтак кращих у цій діяльності Геннадій Васильчук відзначив Почесними грамотами ректора ЗНУ Миколи Фролова. Так, їх вручили: Валерії Андрієвській, Марині Безрук, Ользі Влезько, Юлії Єфимовій, Микиті Жукову, Дмитру Калнишу, Артему Козачуку, Марії Ленок, Віктору Мартиненку, Марії Місірук, Ганні Островерхій, Дар’ї Пєнзєвій, Михайлу Шевченку, Івану Шумейку та іншим.
Звичайно, особливі Подяки й відповідні нагороди отримали представники керівного складу Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених: Олена Попазова, Герміне Болєєва, Валентина Крайнік, Ольга Попова, Катерина Щербак, Віталій Торба, Руслана Діхтяренко, Марина Закарлюка, Наталія Козюра.
Для підбиття підсумків до слова запросили голову Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених Кристину Пирогову, яка привітала колег із прийдешнім професійним святом – Днем науки та прозвітувала про результати IX наукової конференції НТСАДМВ Запорізького національного університету «Молода наука», у якій цього року взяли участь близько 1050 учасників.
Наприкінці заходу проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук порадив ученим ініціювати нові форми роботи, зокрема працювати над власними старт-апами. Крім того, Геннадій Миколайович проанонсував спільноті відкриття у ЗНУ Проектного відділу, презентація якого запланована через два тижні. Також проректор пообіцяв, що сторінка НТСАДМВ на сайті ЗНУ презентує свою англомовну версію в рамках загального проекту офіційного сайту ЗНУ, який триватиме до кінця цього року.

Марія Канцелярист