Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Євроінтеграційні перспективи України з гостем із Польщі обговорили викладачі факультету соціології та управління

Євроінтеграційні перспективи України з гостем із Польщі обговорили викладачі факультету соціології та управління

Євроінтеграційні перспективи України з гостем із Польщі обговорили викладачі факультету соціології та управління
17.05.2016 13:32 Все Факультети Соціології та управління ФСУ круглий стіл

16 травня на факультеті соціології та управління відбулося засідання круглого столу на тему «Євроінтеграційні перспективи України». Почесним гостем заходу став кандидат політичних наук, доцент Інституту міжнародних досліджень Вроцлавського Університету (Республіка Польща) Томаш Шишляк, який завітав до ЗНУ в рамках двосторонньої угоди про співпрацю між вишами. Учасниками круглого столу виступили представники професорсько-викладацького складу факультету.

Представив гостя та запросив його до слова декан факультету соціології та управління Максим Лепський. Зі вступним привітанням також звернувся до присутніх завідувач кафедри політології ФСУ Євген Цокур.
Томаш Шишляк презентував книги та журнали, які привіз з Польщі, розповів про журнал «Wschodnioznawsywo», науковим секретарем якого він є, та пообіцяв залишити всі видання у подарунок Науковій бібліотеці ЗНУ. Також він розповів про можливості для викладачів безкоштовно публікуватися у журналі та співпрацювати з польськими колегами.
Томаш Шишлак також виступив з доповіддю про етнополітику Республіки Польща. Лектор розповів про становище меншин на території Польщі після закінчення Другої Світової війни: їх чисельність та умови проживання, юридичні права та збереження національних традицій, підтримку чи утиски з боку законодавчої влади тощо. Цікаво, що до складу тієї чи іншої національної меншини входить лише та особа, яка прожила на території Польщі не менше 100 років. У державі на сьогодні визнано 9 національних меншин, 4 етнічні. Не визнаними є меншини сілезців та кашубів, а їх мови: сілезька – діалект польської мови, кашубська – єдина у Польщі регіональна мова. Усю свою доповідь лектор доповнив візуальним рядом – мапами, діаграмами, фото тощо.
Особливо жваву дискусію викликало питання визнання сілезців та кашубів як національних меншин – причини, з яких народності не визнані державою на законодавчому рівні, розвиненість цих меншин та прагнення до автономії, їх побут та інші сфери життя.
Також присутнім було дуже цікаво дізнатися, якими критеріями керувалися поляки при розрізненні національних меншин російської та української груп, а також чим саме відрізняються національні та етнічні меншини.
Після закінчення круглого столу його учасники запропонували Томашу Шишляку працювати над спільними проектами, а він, у свою чергу, запросив представників ФСУ до Вроцславського Університету.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини