Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники ЗНУ побували на Кам’яній могилі та на страусиній фермі в Мелітополі

31.05.2016 16:49 Екскурсії ППО ЗНУ

29 травня профспілка ЗНУ, за ініціативи співробітників кафедри хімії біологічного факультету, організувала екскурсію до Національного історико-культурного заповідника «Кам’яна могила» та на приватну страусину ферму «Страус-ЮГ», яка була заснована в Україні в 2002 році і розташовується в м. Мелітополь Запорізької області. Відвідали екскурсію 33 співробітники Запорізького національного університету.

Завдяки цій поїздці, співробітники ЗНУ мали змогу познайомитись з величчю заповідника «Кам’яна могила» – таємничої споруди у вигляді великих валунів, оточених курганами і давніми метрової висоти «кам’яними бабами» - фігурами воїнів, жінок, дітей. Учасники екскурсії дізнались багато нового про перші написи – петрогліфи, відвідали музей заповідника і побачили давні археологічні знахідки і пам’ятки історії.
Також учасники екскурсійної програми познайомились з особливостями розведення і вирощування страусів, умовами їх життя, харчування і всіма нюансами і складнощами ведення страусиного господарства. Усі охочі мали змогу придбати страусині яйця та вироби з їх шкаралупи.
На думку однієї з учасниць екскурсійної групи – доцента кафедри хімії Тамари Панасенко, ця поїздка залишила багато позитивних емоцій та вражень, додала сил та натхнення.
Головним напрямком роботи цієї ферми є розведення страусів з метою подальшої реалізації молодих птахів і розведення дорослого поголів’я стада. Також тут налагоджена переробка та реалізація страусиного м’яса та якісна вичинка шкіри. До речі, продукція цього виду господарства експортується в Голандію, Польщу та інші країни.
Неабияке враження на екскурсантів справив зоопарк на території ферми, де вони побачили на власні очі лева, павича, єнота та різні види птахів, свійських та диких тварин. Море позитиву отримали усі екскурсанти, які мали змогу побачити чорного африканського страуса, погодувати тварин зоопарку та помилуватися 12-метровими скелями Національного історико-культурного заповідника «Кам’яна могила».
Учасники екскурсії висловлюють особливу подяку за організацію цієї поїздки голові ППО ЗНУ Борису Павловському та бухгалтеру цього структурного підрозділу Світлані Носовій. У свою чергу, співробітники ППО ЗНУ і надалі продовжать радувати своїми пропозиціями представників нашого університету.
Нагадуємо, що з усіма новинами щодо поїздок та екскурсій співробітники можуть ознайомитись на сайті профспілки ЗНУ.

Олена Переверзєва