Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Cтуденти-випускники факультету СПП представляють свої дипломні вистави

Cтуденти-випускники факультету СПП представляють свої дипломні вистави

14.06.2016 15:20 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП дипломні вистави

Учора, 13 червня, на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету розпочалися покази дипломних вистав випускників 4-5 курсів. Оцінюють виступи члени екзаменаційної комісії, до складу якої увійшли: головний режисер Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені В.Г. Магара Євген Головатюк, декан факультету СПП, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, завідувач кафедри акторської майстерності, доктор педагогічних наук, професор Галина Локарєва, народний артист України, відомий режисер, професор кафедри акторської майстерності Олександр Король та викладач цієї ж кафедри, заслужена артистка України Надія Стадніченко.

У перший день дипломних вистав демонстрували дві вистави. Так, наприклад, студенти випускники 4-5 курсів підготували хореографічну виставу – «Великий Гетсбі» (історія кохання з трагічним фіналом), а допомагали їм у постановці їхні молодші колеги.
Головний хореограф-постановник вистави, кандидат педагогічних наук, доцент Юліана Гончаренко зазначила, що в ній студенти чітко не дотримуються подій, прописаних Френсісом Скотом Фіцджеральдом у його однойменному літературному творі: «Це, скоріш за все, інтерпретація роману, вираження власного бачення історії кохання за допомогою хореографії». Також Юліана Володимирівна зазначила, що студенти факультету СПП стали переможцями Міжнародного театрального фестивалю студентських робіт імені Guneyt Gokcer (Стамбул, Туреччина), де виступали з театральною постановкою «Аліса в країні чудес». Також зараз планується поїздка на цей фестиваль вже із хореографічною постановкою «Великий Гетсбі».
Головними дійовими особами стали: Костянтин Кузьмін (Джей Гетсбі), Катерина Слатвінська (Дейзі Б’юкенен), Олексій Блінов (Том Б’юкенен), Анастасія Ляшиченко (Міртл Уілсон), Анна Акішина (мати Дейзі) та Семен Гапонов (батько Дейзі). Задіяні у виставі студенти 1-2 курсів: Юрій Тітов, Дмитро Федюкін, Марко Первухін, Роман Капітанов, Маргарита Симоненко, Ірина Левчук, Катерина Цаприка, Анна Слоковенко, Наталія Зайковська, Дмитро Бабчук, Євген Козлов, Євген Пономарьов, Аліна Тотьмянініа й Іван Острівний.
Події розгортаються в невеличкому містечку недалеко від Нью-Йорка в 30-ті роки XX століття. Розповідається у хореографічній постановці про шалене кохання Джеймса Гетсбі і Дейзі та про неможливість їхнього спільного щасливого майбутнього через велику прірву між соціальними статусами закоханих. Студенти зобразили життєві ситуації, що виникають при зіткненні різних прошарків суспільства, та поведінку людей під час тих чи інших подій – нерозуміння, підлість, заговори, підстави тощо.
Історія нещасного кохання, інтерпретована студентами на свій лад, все ж має трагічне завершення та нагадує глядачеві, що ніякі гроші не дають змоги отримати повагу та шану у вищому суспільстві, яке живе власним безтурботним та егоїстичним життям.
Хореографічна вистава викликала хвилю схвальних вигуків та овації глядачів, а Юліана Гончаренко, окрім гучних оплесків, – визнання прихильників її таланту та квіти.
Нагадуємо, що дипломні вистави випускників факультету СПП тривають. Сьогодні запланована вистава «Безталанна» за п’єсою І.К. Карпенка-Карого, а завтра о 12.00 та 15.00 відбудуться вистави студентів 4 курсу «Нічний переполох» за п’єсою М.Ж. Соважона, моновистава «Танці на гончарному крузі» за Л. Чупіс (студ. Тотьмяніна А.), а також індивідуальні вистави студенток Фролової Д. та Процак К. У четвер, 16 червня, о 13:00 молоді актори покажуть виставу «Собака на сіні» за п’єсою Лопе де Вега студентів 5 курсу. Усі театральні постановки проходитимуть у актовій залі 8 навчального корпусу ЗНУ, вхід вільний.

Ксенія Сухаренко