Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Редактор ЗНУ долучилася до роботи літературного конкурсу «Коронація слова»

Редактор ЗНУ долучилася до роботи літературного конкурсу «Коронація слова»

24.06.2016 11:10 Університет нагородження

16 червня у Києві відбулася традиційна Церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2016». Це – одна із найважливіших подій літературного життя України, на яку з нетерпінням очікують як книголюби та літературознавці, так і молоді письменники. Адже перемога в цьому престижному конкурсі стала початком успішної творчої кар’єри багатьох сучасних відомих письменників. Не меншого значення надають події й ті письменники, яких запрошують задля вручення нагород переможцям. Цього разу на сцену Київського академічного театру оперети, де відбувався захід, піднялася і представниця ЗНУ – редактор 1 категорії Обласної академічної газети «Запорізький університет» Таміла Тарасенко. Вона разом зі своїм співавтором – відомою львівською письменницею Дарою Корній – нагородила спецвідзнакою конкурсу молоду київську письменницю Марину Смагіну.

Нагадаємо, що конкурс «Коронація слова» цього року проходив уже 16 раз. За цей час значно зросла кількість номінацій, у яких професійне журі відзначає переможців. Так, цього разу нагороди отримали 48 фіналістів, чиї твори визнали кращими. Це жанрові номінації «роман», «твори для дітей», «лірика», «кіносценарій» тощо. Щороку організатори конкурсу піклуються про розширення його горизонтів, впровадження нових нагород.
Так, уже другий рік поспіль під час церемонії вручають Спецвідзнаку від Дари Корній і Тали Владмирової (псевдонім Таміли Тарасенко) «Українське сучасне фентезі». Минулого року таких переможців було двоє: Ярина Катораж із романом «Алхімія свободи» й Артур Закордонець із твором «Відунський сокіл». Обидва романи того ж року побачили світ у луцькому видавництві «Твердиня» і були презентовані під час Форуму Видавців у Львові. Зараз молоді письменники плідно працюють над новими літературними творами.
Цього ж разу Дара Корній і Тала Владмирова після ознайомлення з творами, відібраними для участі у цій номінації, виявилися одностайними: вони обидві вподобали твір «Волковиці» молодої письменниці Марини Смагіної. Дівчина обрала для сюжету містичну історію, дія якої розпочинається на межі ХІХ і ХХ століть і триває до сьогодення, а під час побудови сюжету використаний український фольклор.
Як зазначили Дара Корній і Тала Владмирова, до заснування спецвідзнаки їх спонукало прагнення допомогти письменникам-початківцям привернути увагу видавців до якісних фантастичних творів та сприяти розвитку жанру фентезі в сучасному літературному процесі. Тож вони висловили сподівання, що українські любителі фантастики зможуть незабаром познайомитися із твором Марини Смагіної.