Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Завершено капітальну реконструкцію 2-го корпусу ЗНУ

Завершено капітальну реконструкцію 2-го корпусу ЗНУ

04.07.2016 09:11 АГЧ ремонтні роботи

Вже кілька років поспіль триває модернізація 2 навчального корпусу. За цей час був зроблений величезний обсяг ремонтних робіт, переобладнані аудиторії та робочі кімнати – вони стали сучасними та комфортними для навчання студентів і роботи науково-педагогічних співробітників. Світлі коридори та стелі створюють затишок та гарний настрій, а сучасне обладнання активізує навчальний процес. Останні штрихи до загального вигляду будівлі додали ремонти, що відбулися на сходах в обох крилах корпусу, та заміна великих вікон і модернізація холу. Водночас поточні ремонти на території будівлі та біля неї ще продовжуватимуться до початку нового навчального року. Основна частина цих завдань була здійснена силами ремонтно-будівельної групи АХЧ ЗНУ під керівництвом проректора з адміністративно-господарської роботи Сергія Кушніра, головного інженера Валентина Моцака та старшого виконроба Віктора Харнова.

З 2014 року корпус поступово почав втілювати ідеї модернізації екстер’єру та інтер’єру: ремонти відбулися на усіх поверхах, були встановлені металопластикові та енергоощадні вікна, прозорі двері в усіх аудиторіях, стіни оздобили художньою штукатуркою та пофарбували у приємний світло-бежевий колір, замінили підлогу, зробили навісну стелю. Протягом 2015-2016 навчального року такі роботи відбулися і на сходових частинах обох боків корпусу, де були встановлені нові великі вікна, що пропускають чимало світла і створюють просторовий ефект у будівлі. Останньою крапкою у створенні привабливого та зручного інтер’єру стала модернізація холу на першому поверсі приміщення, яку будівельники здійснили протягом останніх 2-2,5 місяців.
За цей час тут зробили дворівневу стелю з фрагментами натяжних елементів та пов’язали із нею систему електропроводки, змонтували нові енергоощадні світлодіодні панелі та світлодіодні точкові світильники, які зменшують споживання електроенергії. Виконали й роботи з ремонту приміщень гардеробу та буфету, встановили нові вітражі, стіни оздобили штукатуркою «короїд» та пофарбували. По усій довжині холу розмістили лавки для відвідувачів. Оновлений вигляд приміщень, коридорів та вестибюлю дійсно привабливий та здатний створювати позитивний настрій і налаштовувати на гарний результат абітурієнтів, які незабаром завітають до Запорізького національного університету подавати документи до приймальної комісії.
Водночас співробітники АГЧ планують продовжувати літні роботи у корпусі та на території навколо нього. Адже поступово будуть замінені усі вікна у приміщеннях на енергоощадні. Тривають ремонтні роботи в аудиторіях корпусу. Вже відбувся ремонт кімнати №305 та №211, поточний ремонт проходить у аудиторії №214, а у №226 проводиться значна реконструкція, адже тут буде створено ще один новий комп’ютерний клас і встановлено 20 робочих точок із підключенням до мережі Інтернет. До початку нового навчального року заплановані також ремонти приміщень №№203, 207, 212, 213, 217 та 217а, 218 та 243. Тут проводитиметься повний або частковий обсяг ремонтних робіт, залежно від стану приміщень.
Співробітники рембудгрупи та корпусу №2 також опікуються облаштуванням території. Щороку насаджують нові рослини на клумбах перед корпусом і тих, що розташовані біля нього – ділянки факультету журналістики та ЕПК: увесь весняно-літній сезон вони радують очі представників університетського колективу та відвідувачів ЗНУ. Головному садівникові Віктору Баранову повсякчас допомагають саджати рослини та доглядати за ними, здійснювати покіс газонної трави, підстригати дерева та кущі у парковій зоні біля корпусу – співробітники факультетів журналістики, іноземної філології, ЕПК (батьки студентів також допомагають із поповненням клумб квітучими рослинами) та обслуговуючий персонал корпусу – слюсар-сантехнік Марат Арсенян, столяр Анатолій Зубець, прибиральниця Людмила Материнко, які працюють під керівництвом директора студмістечка Армена Мхітаряна та коменданта 2 корпусу Людмили Однорог.
Продовжується реконструкція підпірних стінок за 2 навчальним корпусом. А незабаром почнуться широкомасштабні роботи із заміни каналізаційних труб на дільниці господарського двору, що розташований за корпусом.
У планах робіт працівників АГЧ та ремонтно-будівельної групи ЗНУ виконання й інших ремонтних робіт, план яких вже узгоджений із ректором ЗНУ Миколою Фроловим. Їх також мають здійснити до початку нового навчального року: передусім це ремонт аудиторій в 1, 3 та 5 навчальних корпусах.

Олена Хлистун