Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вибір Запорізького національного університету – можливість здобути вищу освіту за державним замовленням

Вибір Запорізького національного університету – можливість здобути вищу освіту за державним замовленням

Вибір Запорізького національного університету – можливість здобути вищу освіту за державним замовленням
07.07.2016 11:53 Вступна кампанія університет державний бюджет

Для вступників 2016 року настала гаряча пора: позаду складання зовнішнього незалежного оцінювання й попереду подача документів, творчі конкурси та очікування новин про зарахування. Уже з 1 липня на базі приймальної комісії Запорізького національного університету для абітурієнтів почав працювати Консультаційний пункт.



ЗНУ готовий прийняти на бюджетні місця абітурієнтів 2016 року

Традиційно наш університет як класичний державний освітній центр запорізького краю надає можливість молоді навчатися за державним замовленням. Запорізький національний університет цього року окреслив широкі перспективи з державного замовлення. Так, за словами ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова, виш готовий прийняти студентів на навчання за державним замовленням на 25 % більше, порівняно з минулорічними показниками. Згідно з чинним законодавством, університет подав відповідні пропозиції Міністерству освіти і науки України. Відтак, спираючись на практику минулих років, Кабінет Міністрів України затверджуватиме загальні показники обсягів державного замовлення, орієнтуючись на ці університетські розрахунки, у яких виш вказав свої широкі можливості щодо навчання за бюджетні кошти чималої кількості студентів. Для окремих же спеціальностей, зокрема галузі знань «Освіта», спеціальності «Фізична реабілітація» та тих спеціальностей, де буде проводитись конкурс творчих або/чи фізичних здібностей (спеціальності «Фізична культура і спорт» (освітні програми «Фізичне виховання» і «Спорт»), «Журналістика» (освітні програми «Журналістика», «Реклама та зв’язки з громадськістю» і «Видавнича справа та редагування») та «Сценічне мистецтво», «Дизайн»), конкретні цифри обсягу державного замовлення будуть визначені Міністерством освіти і науки України.
Ректор переконаний, що вишівська система цінностей та професійний підхід забезпечать свідомий вибір абітурієнтами майбутнього фаху. Крім того, університет, базуючись на концепції соціальної відповідальності та враховуючи потреби вступників, здійснює постійний їхній супровід у Консультаційному пункті ЗНУ. Серед важливих питань вступу детальні роз’яснення надаються і з приводу такого важливого аспекту, як пріоритетність, адже вона безпосередньо впливає на визначення кількості місць державного замовлення вишу.

Пріоритетність вибору ЗНУ – запорука професійного становлення

Нагадаємо, що в період із 11 по 27 липня 2016 рок необхідно подати електронну заяву щодо вступу на відповідну спеціальність (освітню програму). Під час цієї процедури встановлюється пріоритетність – від 1 до 15. Про цей важливий момент перебігу вступної кампанії розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов: «Пріоритетність впливає на визначення місць державного замовлення, які розподіляються за вищим конкурсним балом. Якщо абітурієнт має високий бал та знаходиться в межах встановленої кількості місць держзамовлення рейтингового списку за кількома заявами, то в період формування списку рекомендованих до зарахування до вишу за бюджетні кошти буде визначено тільки одне таке місце. Наприклад, якщо Ви маєте конкурсний бал 180 при подачі документів до ЗНУ на певну спеціальність та знаходитесь на 10 місці за рейтингом, серед 10 місць державного замовлення, при цьому маєте 1 пріоритет, а вступник, який стоїть на 1 місці має 190 балів та 5 пріоритет, то, швидше за все, він вступить до іншого вишу (де має високий конкурсний бал та вищий пріоритет), а Ви підніметеся в рейтингу вище. Отже, найвище за пріоритетною шкалою потрібно оцінити те місце, де Ви найбільше хочете навчатися: якщо Ваша мета навчання в ЗНУ, – то саме йому треба віддати найвищу пріоритетність. Пам’ятайте, що подана Вами заява з відповідним пріоритетом надалі не скасовується».

ЗНУ – лідер вищої освіти України

Варто відзначити, що Запорізький національний університет міцно й надійно утримує заслужене звання провідного освітнього, наукового й культурного центру запорізького регіону, демонструючи при цьому активний розвиток у своїй плідній і надзвичайно важливій діяльності, головна мета якої – врахування основних тенденцій європейської інтеграції вітчизняного освітнього простору, втілення в життя концепції розвитку сучасного європейського університету в межах Запоріжжя.
Із метою інтернаціоналізації стандартів освітньої діяльності та підвищення рівня академічної мобільності студентів і викладачів у ЗНУ реалізується Концепція вивчення іноземних мов. Тож упродовж усього навчання студенти опановують іноземну мову. В університеті щороку працюють викладачів зі США, Болгарії, Франції, Великої Британії та інших країн, завдяки яким студенти мають можливість підвищити рівень володіння іноземною мовою.
Лекції, практичні та лабораторні заняття проводяться в оснащених лабораторіях на сучасному методичному рівні. Освітній процес вишу комп’ютеризований.
До послуг викладачів, студентів, а також гостей університету – унікальний книжковий фонд Наукової бібліотеки ЗНУ, що нараховує більше 1 млн примірників. Також до послуг її відвідувачів – зал електронних ресурсів з доступом до бібліотечних сайтів провідних вітчизняних та іноземних вишів, а також до електронного каталогу й інтернет-контенту нашого університету.
Велику увагу керівництво нашого ВНЗ приділяє благоустрою навчальних корпусів та території студмістечка. Так, масштабна реконструкція центральної алеї ЗНУ та навчального корпусу № 2, оновлення комп’ютерного парку вкотре підтвердили факт того, що у виші комплексно працюють над створенням комфортних умов для навчання та роботи. Для студентів з інших міст є можливість проживання у вишівських гуртожитках.
Особлива увага приділяється представникам соціальних категорій: дітям-сиротам, інвалідам тощо. Торік, завдяки піклуванню ректора Миколи Фролова, чималу кількість таких студентів перевели на навчання за держбюджетною формою. Крім того, для студентів, які навчаються на контрактній основі, існує можливість вносити оплату помісячно, поквартально та посеместрово.
ЗНУ пропонує студентам широкомасштабну базу для проходження навчальних, ознайомлювальних і виробничих практик, що сприяє молоді не лише в оволодінні необхідними практичними навичками, але й у пошуку першого робочого місця. Важливим напрямком роботи вишу залишається увага до працевлаштування його випускників. Упродовж минулого року в університеті діяло 16 тристоронніх угод «вищий навчальний заклад-студент-роботодавець». І така практика триває і зараз.
Більше шансів якісно підготуватись до ЗНО мають слухачі підготовчих курсів, що діють на базі ЗНУ. Їхні випускники можуть отримати додаткові 10 балів, аби вступити на обрану спеціальність. Крім того, упродовж навчання на курсах досвідчені науковці нашого вишу допомагають майбутнім вступникам систематизувати й розширити їхні знання, використовуючи при цьому багаторічний досвід і власні науково-методичні напрацювання.
Шановні абітурієнти! Будемо раді вітати вас у провідному державному вищому навчальному закладі – Запорізькому національному університеті. Упевнені, вже незабаром ви неодмінно станете його студентами, а згодом поповните списки найкращих випускників нашого університету, якими ми щиро пишаємося!

Це варто знати:
- офіційний сайт ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/
- приймальна комісія ЗНУ: http://web.znu.edu.ua/pk/
- віртуальний консультаційний центр на офіційному сайті ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/ukr/pk/konsultacii-vstup-2016
- правила прийому до ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/pryjom2016/pravila-2016-znu-na-sajt.pdf
Адреса приймальної комісії: вул. Жуковського, 66б.
Із 1 липня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України розпочинають роботу консультаційні телефонні лінії з питань вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів України:
Стаціонарний номер: (044)-481-32-15.
Мобільний номер: 068-951-25-13.

Схожі новини