Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Торговому коледжі ЗНУ завершився прийом документів на денну форму навчання та продовжується набір на заочну

01.08.2016 10:35 Все Головні новини Коледжі та філії Торговий коледж ЗНУ Торговий коледж ЗНУ

Відбулося оприлюднення рейтингових списків абітурієнтів Торгового коледжу ЗНУ, які бажають навчатися на денній формі – після 9 та 11 класів та на базі диплому кваліфікованого робітника. Також до 3 серпня триває набір на заочну форму навчання на основі повної середньої освіти (11 класів) та на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника (випускники училищ і ліцеїв).

Як повідомила відповідальний секретар приймальної комісії Торгового коледжу Леся Король, цього року від вступників надійшло понад 200 заяв (від випускників 9 та 11 класів) та від абітурієнтів, які вже мають диплом кваліфікованого робітника, – 30 штук. Найбільшим попитом цього разу користувалася новостворена спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і, традиційно, – «Харчові технології».
Загалом, попит на спеціальності, що пропонує Торговий коледж ЗНУ, розподілився відповідно до кількості заяв, що надійшли від вступників цього року, наступним чином: на базі 9 класів це – спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – сюди надійшло 55 заяв, на «Харчові технології» було подано 34 заяви, на «Маркетинг» – 22 і на «Облік і оподаткування» – 21. На базі повної середньої освіти (11 класів) від абітурієнтів надійшло на спеціальність «Харчові технології» 25 заяв, на «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – 24 заяви, «Облік і оподаткування» – 16, а також 1 заява була подана на спеціальність «Маркетинг» – на 2-й курс.
Визначним моментом цьогорічної вступної кампанії є той, що для вступників передбачений великий обсяг місць держзамовлення на денну форму навчання. Так, кількість бюджетних місць на спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на базі 9 класів становить 25, на базі 11 класів – 20. На спеціальність «Харчові технології» на базі 9 класів таких місць виділено 5, на базі 11 класів – 20. «Маркетинг» на базі 9 класів – 5. Для вступників на спеціальність «Облік і оподаткування» на базі 9 класів передбачено таких місць 5 і на базі 11 класів – 10.
Відповідальний секретар приймальної комісії Торгового коледжу ЗНУ Леся Король відзначає, коментуючи перебіг вступної кампанії-2016 у коледжі: «Головним завданням співробітників приймальної комісії є не тільки надання допомоги абітурієнтам в оформленні документації, заповненні заяв тощо. Ми допомагаємо, передусім, зробити правильний вибір спеціальності, особливо вступникам, які до нас прийшли після 9 класу. Адже вони – наймолодший склад нашого освітнього закладу, і, зазвичай, головний вибір тут належить батькам. Тому ми ведемо роз’яснювальну роботу: дитина повинна мати бажання і хист до певного фаху, адже той, хто любить готувати, має обирати спеціальність, яка надасть йому можливість потім працювати у ресторанах і комбінатах громадського харчування, самостійно виробляти харчову продукцію. А от тим, хто має хист до комерційної діяльності , треба обирати економічний фах. Також багато наших випускників займаються підприємництвом. Колишні студенти приводять до нашого коледжу своїх дітей, адже тут вони можуть отримати сучасну спеціальність, конкурентоспроможну на ринку праці. Також вони мають можливість у майбутньому вступити до Запорізького національного університету на старші курси, у тому числі на умовах перехресного вступу. Загалом випускники коледжу отримують неабиякий «бонус», адже вони вже не складають ЗНО, а також мають більший обсяг знань і досвід, який надає їм пріоритет під час вступу до закладів вищої освіти. Після закінчення коледжу випускникам гарантується працевлаштування на найбільш затребувані спеціальності».
Остаточно визначитися із спеціальністю та подати оригінали документів абітурієнти мають не пізніше 18.00 5 серпня, вступники на заочну форму навчання – ті, хто має диплом кваліфікованого робітника, – не пізніше 9 серпня.
Рейтингові списки вступників Торгового коледжу ЗНУ можна подивитися на його офіційній сторінці за посиланням: http://tk.znu.edu.ua/1520.ukr.html . На всі запитання зможуть відповісти співробітники приймальної комісії за телефоном: 63-37-79.
Олена Хлистун