Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач факультету СПП Олена Лещенко взяла участь у міжнародному симпозіумі україністів у Чехії

31.08.2016 14:27 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології міжнародна діяльність наука конференція

Викладач факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Олена Лещенко взяла участь у Міжнародній науковій конференції «VІІІ Оломоуцький симпозіум україністів Середньої та Східної Європи». Захід проходив 23-29 серпня на базі Університету ім. Ф. Палацького. (Оломоуць; Чеська Республіка). На конференції були присутні учасники з різних міст України: Києва, Харкова, Запоріжжя, Львова, Івано-Франківська та Чернівців та з Європи: з Відня, Кракова, Праги й Оломоуця.

На урочистому відкритті симпозіуму учасників привітали декан філософського факультету Університету ім. Ф.Палацького професор Їржі Лах, завідувач кафедри славістики професор Зденєк Пехал, а також організатори симпозіуму: професор Алла Архангельська та доцент Уляна Холод. Під час симпозіуму науковці представили дослідження з питань сучасної мови, літератури та формування педагогічної культури. Ця конференція була присвячена 25-й річниці Дня Незалежності України. З цієї нагоди на честь українських науковців задзвонили дзвони у храмі Святого архангела Михаїла м. Оломоуць.
Учасники симпозіуму не лише плідно працювали, але й культурно відпочивали. Організаторами було проведено оглядову екскурсію містом. Особливо запам’яталися екскурсантам храм Святого архангела Михаїла, органний концерт, архієпископський кафедральний собор Святого Вацлава, астрономічний годинник на будівлі Ратуші, Верхня Площа з еталонним стовпом – Колоною Пресвятої Трійці.
Участь представниці ЗНУ у VІІІ Оломоуцькому симпозіумі україністів Середньої та Східної Європи сприяла обміну досвідом, традиціями, культурними цінностями між науковцями. Завдяки цьому науковому зібранню відбулося занурення українських вчених у європейське наукове середовище.

Олена Лещенко,
старший викладач кафедри соціальної педагогіки