Головна сторінка / Викладачі / Кальонова Ірина Валентинівна

Кальонова Ірина Валентинівна

ЗНУ Викладачі Факультет фізичного виховання, здоров'я та туризму Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Кандидат медичних наук, доцент, доцент кафедри

Розклад консультацій

• Понеділок 14:00-15:00
  • Середа 14:00-15:00
  • Четвер 14:00-15:00
  • Дисципліни

• Фізіотерапія в косметології
    • Реабілітаційна діагностика в неврології
    • Клінічний реабілітаційний менеджмент при неврологічних дисфункціях
    • Основи неврології та нейрохірургії (за професійним спрямуванням)

Біографія

У 1995 році закінчила з відзнакою Дніпропетровську державну медичну академію та отримала вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобула кваліфікацію лікаря. З 1995 по 1997 рік навчалася в інтернатурі за спеціальністю «неврологія» на базі Запорізької обласної клінічної лікарні. З 1997 року по цей час має практичну діяльність за фахом неврологія, з 2007 року – лікар-невролог вищої категорії.

У 2000-2005 рр. без відриву від практичної діяльності навчалась в аспірантурі Запорізької медичної академії післядипломної освіти. У 2006 році захистила дисертаційне дослідження з теми «Особливості вертеброневрологічних синдромів в осіб юнацького віку та їх динаміка під впливом лікування» при НДІ «Інститут неврології, психіатрії і наркології АМН України» м. Харків, кандидат медичних наук зі спеціальності «нервові хвороби».

Педагогічна діяльність почалась з 2006 року в якості старшого викладача, потім доцента кафедри фізичної реабілітації Запорізького національного університету. У 2011 році присвоєно звання доцента по кафедрі фізичної реабілітації.

Підвищення кваліфікації:

• У 2019 році закінчила магістратуру за освітньою програмою «Фізична терапія, ерготерапія» Запорізького національного університету та здобула кваліфікацію «Фізичний терапевт»

• У 2018 році пройшла піврічне наукове стажування у Вищій школі суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля м. Люблін (Польща)

• З 2018 року член Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини.

• З 2019 року член Української асоціації фізичної терапії

• У 2020 році Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) «Хмарні сервіси для онлайн-навчання (на прикладі платформи Zoom)» Lubelski Park Naukowo Technologiczny

• У 2020 році Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) «Он-лайн навчання як нетрадиційна форма сучасної освіти на прикладі платформи Moodle» Lubelski Park Naukowo Technologiczny

Наукові інтереси:

• фізична терапія та ерготерапія в неврології

• сучасні методи реабілітаційної діагностики у фізичній терапії

• фізична терапія при порушеннях хребта

Співавтор підручників «Діагностика і моніторинг стану здоров’я», «Фізична реабілітація засобами фізіотерапії», навчальних посібників «Фізична реабілітація хворих різних нозологічних форм», «Реабілітаційна діагностика в неврології». Має понад 90 наукових публікацій, більшість з яких у фахових міжнародних виданнях.

Основні наукові праці:

• Кальонова І. В. Іпотерапія в системі корекції рухового стереотипу дітей з церебральним паралічем. Український журнал медицини, біології та спорту. 2017. № 6 (9). С. 75-79.

• Kalonova I. Management of patiens with chronic fatigue syndrome and the role of physical rehabilitation. Journal of Education, Health and Sport formerly Journal of Health Sciences. 2017. № 4. C. 929-939.

• Кальонова І. В., Богдановська Н. В. Досвід ерготерапевтичного втручання в пацієнтів з постінсультним парезом верхньої кінцівки. Вісник Запорізького національного університету: Зб. наук. статей. Фізичне виховання та спорт. Запоріжжя : ЗНУ. 2019. № 2. C. 69-74.

• Богдановська Н. В., Кальонова І. В., Бойченко К. Ю. Ефективність міофасціального релізу в реабілітації спортсменів силових видів спорту. Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт : журнал. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. 2019. Т. 30. № 3. C. 123-128.

Учасник більше 40 наукових конференцій міжнародного рівня з сучасними тренінгами, майстер-класами, серед яких «Перший Подільський симпозіум з фізичної та реабілітаційної медицини» м. Вінниця, Львівський медичний форум «ГалМед-2018/2019», Міжнародний Українсько-Австрійський Симпозіум «Актуальні питання сучасної ортопедії та травматології».

Неодноразово нагороджувалась грамотами ЗНУ як кращий науковець року. Відзначена подякою Запорізької обласної Ради за плідну працю і успішну науково-дослідну діяльність.

Ідентифікатор ORCID 0000-0002-9826-923X

Інформація надана факультетом фізичного виховання

Кальонова Ірина Валентинівна