Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу з питань модернізації правничої освіти

Представники ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу  з питань модернізації правничої освіти
16.09.2016 14:55 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет МОН України право

Міністерством освіти і науки України у співпраці із Міністерством юстиції України за підтримки Координатора проектів ОБСЕ в Україні та Проекту USAID «Справедливе правосуддя» було проведено засідання круглого столу на тему «Модернізація правничої освіти в Україні: здобутки експерименту з проведення в 2016 році ЗНО при вступі до магістратури за спеціальністю 081 «Право» та презентація проекту «Концепції розвитку юридичної освіти в Україні». Юридичний факультет Запорізького національного університету на заході представляли декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та завідувач кафедри адміністративного та господарського права Валерій Колпаков.

Також участь у заході взяли представники юридичних вишів та галузевих факультетів ВНЗ України, Українського центру оцінювання якості освіти, Вищої ради юстиції України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Генеральної прокуратури України, ВГО «Асоціація правників України», Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа», ЗМІ. Учасники заходу обговорили здобутки експерименту з проведення в 2016 році ЗНО при вступі до магістратури за спеціальністю 081 «Право», виокремили проблемні питання, напрацювали рекомендації щодо поширення практики ЗНО на всі ВНЗ України. Представники правничих шкіл-учасників експерименту висвітлили позиції стосовно організаційного забезпечення, процедурного проведення, ефективності ЗНО.
Окрім того, учасники заходу порушили питання сучасного стану та поточних зусиль Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, правничих шкіл та фахових об’єднань правників із модернізації правничої освіти, напрацювали конкретні рекомендації та окреслили подальші кроки на шляху реформування правничої освіти в Україні в світлі європейських стандартів вищої освіти та забезпечення якості правничої професії. Підвищений інтерес учасники заходу проявили щодо конституційно-правових вимог до реформування правничої освіти, розуміння фаху правника, стандартів правничої освіти, передумов запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту зі спеціальності «Право» та загальний доступ до правничої професії.

Юридичний факультет