Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відома письменниця Оксана Забужко презентувала в ЗНУ свою нову книгу

Відома письменниця Оксана Забужко презентувала в ЗНУ свою нову книгу

27.10.2016 11:52 Все Головні новини Факультети Журналістики Університет факультет журналістики зустріч презентація

Двадцять шостого жовтня в рамках офіційного закриття ІІ Запорізької книжкової толоки до ЗНУ завітала одна із найвідоміших постатей сучасного українського літературного процесу, письменниця, літературознавець і критик, суспільний діяч Оксана Забужко. Оскільки Запорізький національний університет – офіційний партнер цього всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю, то саме тут відбулася прес-конференція її організаторів, у якій взяла участь Оксана Забужко, а також презентація її нової книги «І знов я влізаю в танк».

Під час свого візиту до університету письменниця зустрілася з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим. Вони обговорили сучасний стан української культури та роль вищих навчальних закладів у її розвитку. Під час прес-конференції для журналістів місцевих ЗМІ, яку влаштували організатори Запорізької книжкової толоки, пані Забужко відзначила, що за яскравістю заснування цього заходу можна порівняти з вибухом наднової зірки. За її словами, ще два роки тому Запоріжжя було мало присутнім на культурній мапі України, а зараз тут проходить третій за масштабами книжковий ярмарок в Україні. Вона побажала організаторам, зокрема Ігорю Гармашу, Миколі Колодяжному, Олені Заставній, Інні Стащук та іншим присутнім на заході, й далі настільки ж успішно розвивати «несамовито цікаве культурне перехрестя», як вона схарактеризувала наше місто.
На початку зустрічі з читачами декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін представив почесну гостю університету численній аудиторії, яка зібралася на презентацію нового твору улюбленої письменниці. Модератором заходу став випускник факультету журналістики ЗНУ, ведучий телерадіокомпанії «Запоріжжя», письменник Олесь Барліг.
Гостя розповіла читачам про книгу «І знов я влізаю в танк», до якої увійшли її вибрані есеї, інтерв’ю та статті за останні чотири роки. Вона наголосила, що намагалася висвітлити особливості інформаційної війни ХХІ століття, під час якої «відбувається бомбардування не міст, а мізків». Пані Забужко зазначила, що у часи таких протистоять в інформаційному полі письменники та журналісти перетворюються на професіоналів, які опиняються на передній лінії боротьби із фейковими новинами, якими «зомбують» населення.
Також під час зустрічі багато присутніх поставили письменниці важливі для них запитання. Їх цікавила думка пані Забужко щодо того, чи може спілкування українською мовою слугувати маркером патріотизму. А також у неї питали поради про те, як молодим письменникам знайти свою читацьку аудиторію та що робити заради порозуміння з населенням Донбасу після завершення російської агресії.
Наприкінці презентації декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін подякував Оксані Забужко за надзвичайно цікаву, яскраву й емоційну розмову. Він висловив сподівання, що ця зустріч вплине на формування майбутніх журналістів як висококваліфікованих професіоналів.
Учасники заходу також скористалися можливістю взяти автограф в улюбленої письменниці та подякувати за її творчість.

Таміла Тарасенко