Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До наукової бібліотеки надійшли книги науковців Ужгородського національного університету

До наукової бібліотеки надійшли книги науковців Ужгородського національного університету

До наукової бібліотеки надійшли книги науковців Ужгородського національного університету
31.10.2016 15:37 Все Головні новини

Нова книжка це завжди подія, а особливо для бібліотеки та її читачів. У жовтні у коло партнерів наукової бібліотеки ЗНУ по книгообміну між бібліотеками ВНЗ України ввійшла наукова бібліотека Ужгородського національного університету. Добірка видань, які надіслали нам безкоштовно, значна – це 20 примірників різноманітної тематики.

Для студентів економічних спеціальностей у навчальному посібнику «Облік у банках (у таблицях і схемах)» (В.І.Варцаба, К.С.Машіко. - Ужгород, 2016. - 184 с.) у структурованій формі висвітлені завдання обліково-операційної роботи в банках. Особлива увага акцентується на змісти бухгалтерських проведень та логіці, що лежить в їх основі.
Монографія авторів В.П.Мікловда, Л.М.Газуда, Б.І.Дяченко «Прикордонне співробітництво: регіональні трансформації і перспективи» (Ужгород, 2012. - 232 с.) визначена в Ужгородському національному університеті однією з найкращих у 2013 р. Посібник «Основи інформаційно-вимірювальної техніки» (А.А.Горват, А.А.Когутич. - Ужгород, 2016. - 176 с.) призначений для самостійної роботи бакалаврів фізики. Тематика лабораторних робіт охоплює вивчення первинних перетворювачів фізичних величин, приладів і установок та створення віртуальних вимірювальних пристроїв.
Навчальний посібник «Практикум з вищої математики» (Ф.Г.Ващук, С.С.Поляк. - Ужгород, 2005-2012) вийшов у 4-х частинах: Елементи алгебри та аналітичної геометрії; Вступ до математичного аналізу, диференціальне та інтегральне числення; Ряди, звичайні диференціальні рівняння; Функції комплексної змінної, операційне числення, рівняння математичної фізики.
Для мовознавців, істориків, усіх, хто цікавиться українською мовою у книзі «Українська лексика в просторі і часі» (Ужгород , 2015. - 688 с.) зібрано праці Івана Сабадоша, в яких досліджуються важливі питання української лексики з погляду її територіального варіювання, історії, джерел поповнення, походження. Аналіз українського лексичного матеріалу здійснюється на великому фактичному матеріалі записаному в живих українських говорах, узятому з писемних пам'яток, опублікованих і рукописних, зі словників різних типів та інших джерел. До аналізу залучаються лексичні матеріали різних слов'янських, а також ряду неслов'янських мов.
Збірник «Українці й народи Центрально-Східної Європи: культура та історична спадщина» (Ужгород, 2015. - 424 с.) презентує наукові статті, що торкаються актуальних питань у галузі історії та етнології. Видання присвячене 80-річчю від дня народження відомого українського вченого-етнолога, доктора історичних наук, почесного професора Ужгородського національного університету Михайла Петровича Тиводара.
Але не тільки наукові та навчальні видання подарували нам ужгородці. Хто захоплюється старими фотографіями, кого цікавить як виглядали українські землі 100 років тому, залюбки полистає збірку світлин Флоріана Заплетала «Міста і села Закарпаття» (Ужгород, 2016. - 176 с.), зроблених чеським дослідником у 1919-1925 роках, коли край входив до складу Чехословаччини.
У відповідь науковій бібліотеці Ужгородського національного університету надіслано матеріали конференцій, Вісники Запорізького національного університету. Такий книжковий обмін збагачує не тільки фонди бібліотек, а й наукові комунікації університетської спільноти України.
Про всі нові надходження можна дізнатись з електронного каталогу та інформаційного бюлетеню, що надсилається на кафедри щомісяця, а також на веб-сторінці: http://library.znu.edu.ua, Каталог надходжень. Запрошуємо до бібліотеки.

Наукова бібліотека