Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ дослідили психологічні механізми соматичних проблем

Студенти ЗНУ дослідили психологічні механізми соматичних проблем

08.11.2016 16:19 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП Круглий стіл

7 листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулося засідання круглого столу «Психологічні механізми соматичних проблем» за участю студентів 4 курсу спеціальності «Психологія».

Організатором заходу виступила кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Євгенія Калюжна. Цей захід був організований для студентів в рамках курсу «Основи екологічної психології».
Як зазначила організатор круглого столу, основна мета цієї зустрічі - розглянути взаємозв’язок психологічних особливостей людини із соматичними захворюваннями та психогенну природу проблем зі здоров’ям. Під час засідання були розглянуті питання зв’язку фізіології тіла та психосоматики, впливу особистості на розвиток соматичних і психологічних захворювань.
Студенти підготували доповіді, які висвітлювали різні аспекти обговорюваної теми, зокрема, як психологічні проблеми впливають на розвиток захворювань організму.
Під час своїх виступів студенти висловили переконання, що будь-які емоційні проблеми залишають відбиток в нашому тілі, а особливі риси особистості прямо чи опосередковано впливають на здоров’я людини. Так, наприклад, таке захворювання, як хронічний бронхіт пов’язують з постійним порушенням кордонів, а бронхіальну астму – зі стриманими і невиявленими емоціями, внутрішньою закритістю, фурункули – з пригніченням і стримуванням гніву та інше.
Також учасники засідання розглянули як особливості стану шкіри свідчать про внутрішній стан людини і як шкіра демонструє стан внутрішніх органів людини та її емоції.
Під час засідання студенти активно обговорювали висвітлені питання, задавали запитання та висловлювали власну точку зору.
Наприкінці зустрічі Євгенія Калюжна подякувала всім учасникам зустрічі за цікаві і змістовні доповіді, зазначивши, що налагодження психічного здоров’я допоможе людині полегшити і її життя.

Олена Переверзєва