Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші популяризують академічну доброчесність

У виші популяризують академічну доброчесність

09.11.2016 10:17 Все Головні новини Академічна доброчесність дебати

У Запорізькому національному університеті тривають заходи з популяризації академічної доброчесності серед студентів і викладачів у межах міні-гранту «чесно_education», отриманого університетом від Американських рад із міжнародної освіти. Одним із його міні-проектів став Дебатний турнір «Чесна освіта: міф чи реальність?», який дає можливість всім небайдужим студентам і викладачам ЗНУ висловити власну позицію щодо проблеми списування, плагіату, корупції та якості освіти.

Захід пройшов за участю Запорізького відділення Федерації дебатів України відбувся тренінг для 16 команд університету з техніки дебатної гри, формування вміння аргументувати позицію тощо. Тренером виступив Влад Надтока – заступник голови Запорізького відділення ВМГО "Федерація дебатів України", випускник Літньої дебатної школи 2015, учасник багатьох Всеукраїнських дебатних турнірів.
На турнірі особливо підкреслили той факт, що до 13 листопада триває прийом студентських робіт на конкурс «Перевір себе на доброчесність». Будь-який студент ЗНУ має можливість надіслати на пошту chesnoZNU@gmail.com свою письмову роботу, написану за роки навчання у ЗНУ – це може бути індивідуальна, практична, курсова робота або тези, статті. За результатами перевірки роботи через програму «Антиплагіат» обираються переможці – студенти, робота яких містить мінімальний відсоток запозичень із інших робіт, – отримують призи. Роботи студентів, навіть якщо у них виявлений плагіат, не передаються викладачам. Натомість, учасники отримують методичні рекомендації щодо правил оформлення посилань, цитування тексту тощо, які стануть у нагоді при підготовці наступної академічної роботи. Мотивація учасників досить різна. Наприклад, одна з перших зацікавлених учасниць конкурсу Марина Тринц, студентка факультету менеджменту, говорить: «Цікаво дізнатись, наскільки грамотно я пишу тези».
Переможці як Дебатного турніру, так і конкурсу з перевірки робіт будуть оголошені та нагороджені на звітній зустрічі за підсумками роботи Проекту SAIUP у ЗНУ, що відбудеться у грудні цього року.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_238882199