Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники національної поліції України провели лекцію для студентів юридичного факультету

10.11.2016 14:31 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет лекція зустріч

У рамках реалізації Концепції посилення практичної компетентності майбутніх правників на юридичному факультеті Запорізького національного університету триває низка інформативно-пізнавальних лекцій. Під час таких заходів гості факультету – високопосадовці міста й області, юристи-практики, представники правоохоронних органів висвітлюють актуальні питання різних галузей права. Зокрема, 10 листопада студенти 2-4 курсів прослухали лекцію представників національної поліції України «Застосування сили: огляд».

На початку заходу декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць представила аудиторії спікерів: доцента кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, майора поліції Віталія Покальчука та заступника командира батальйону №3 управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, лейтенанта поліції Володимира Дубіцького.
Студенти вже проходили зазначену в лекції тему під час аудиторних занять, тож скористалися можливістю продемонструвати свої знання та поставити доповідачам запитання. Зокрема, під час обговорення йшлося про випадки практичної реалізації відповідних пунктів Закону України «Про національну поліцію», які унормовують ситуації, причини та градацію застосування сили при виконанні посадових обов’язків співробітниками національної поліції. Майбутнім правникам особливо сподобалось, що у своїй розповіді Віталій Покальчук і Володимир Дубіцький спиралися на конкретні випадки у діяльності патрульної поліції Запоріжжя.
За словами Тетяни Коломоєць, цей захід, зокрема приурочили до річниці із заснування національної поліції в Україні. Під час зустрічі з представниками правоохоронних органів також була проведена профорієнтаційна робота зі студентами щодо можливої бази проходження практики із можливістю подальшого працевлаштування після здобуття ними вищої освіти. Крім того, гості факультету уклали з його керівництвом угоду про подальшу співпрацю. Зокрема, планується зробити такі зустрічі щомісячними, аби студенти могли більше дізнатися про практичний складник застосування права. Також плануються виїзні заняття майбутніх юристів: у відділі моніторингу управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. їм на прикладах відеозаписів демонструватимуть деякі аспекти щоденної діяльності поліції.

Таміла Тарасенко