Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан ФІФ Галина Морошкіна: «Використовуючи методичні розробки наших естонських колег, ми спробуємо впровадити їх на освітньому рівні «магістр»

16.11.2016 09:45 Все Факультети Іноземної філології ФІФ візит міжнародна діяльність Концепція вивчення іноземних мов

Галина Морошкіна, розповідаючи про розвиток естонського напрямку розвитку міжнародної діяльності університету, особливу увагу приділила етапам налагодження зв’язків із представниками Тартуського університету та перспективи подальшої співпраці ЗНУ із цим провідним естонським вишем: «Уперше наші естонські колеги завітали до ЗНУ в січні цього року на наше запрошення. Колектив факультету іноземної філології підготував для почесних гостей фундаментальні презентації з усіх напрямків діяльності: викладачі висвітлили навчальний процес, розповіли про освітні програми та спеціалізації університету, його наукову та міжнародну діяльність, академічну мобільність, роботу з молоддю тощо. Професор Санія Єнікєєва підготувала інформацію про наукові школи ФІФ, добре відомі не лише у вітчизняному лінгвістичному просторі, але й у міжнародних академічних колах.

Естонські гості відзначили, що на них дуже позитивне враження справила матеріально-технічна база факультету, його потужний контингент, рівень знань наших студентів. Після проведеного ознайомчого заходу представники Тартуського університету звернулися до Європейської ради з проханням профінансувати спільний академічний проект між нашими вишами із впровадження багатомовної моделі освіти. На сьогодні в Естонії, у зв’язку з її політичними реаліями, навчання, починаючи з дитячого садка, а потім у закладах середньої ланки освіти та в Нарвському коледжі, що діє на базі Тартуського університету, відбувається водночас естонською, російською та англійською мовами.
На факультеті іноземної філології спробують адаптувати цю програму до наших реалій. Зараз на кафедрі теорії та практики перекладу готується проект апробації методики багатомовної освіти. Та, на мою думку, ще більш перспективною є пропозиція ввести мультимовну модель викладання в діяльність викладачів кафедри іноземних мов професійного спрямування, які співпрацюють зі студентами усіх факультетів ЗНУ. Тож, використовуючи методичні розробки наших естонських колег, ми спробуємо впровадити цю модель освіти на освітньому рівні «магістр», що може бути сприятливим для подальшого захисту дипломних робіт за фахом іноземною мовою. Це стане можливо завдяки поєднанню зусиль викладачів іноземних мов, які добре володіють термінологією певної галузі, та викладачів профільних дисциплін (технічних, природничих тощо) на інших факультетах. Сподіваємося, що візит до естонського вишу сприятиме розвитку цього актуального на сьогодні напрямку діяльності ЗНУ, пов’язаного з впровадженням, за ініціативою ректора Миколи Фролова, політики посиленого вивчення іноземних мов щодо викладачів та студентів немовних спеціальностей».

Таміла Тарасенко