Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Працівники бібліотек ВНЗ Запорізького регіону обговорили сучасні форми інформаційної взаємодії

24.11.2016 14:42 Все Головні новини Наукова бібліотека

23 листопада згідно з Планом роботи методичного об’єднання бібліотек державних ВНЗ Запорізького регіону на 2016 рік, затвердженим Науково-методичною бібліотечною комісією Міністерства освіти і науки України відбувся науково-практичний семінар “Інформаційне забезпечення користувачів бібліотек ВНЗ. Інформаційна взаємодія бібліотеки та університету” на базі наукової бібліотеки Запорізького державного медичного університету.

В заході взяли участь директори та працівники відділів інформаційно-бібліографічних, інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення наукових бібліотек Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії, Таврійського державного агротехнічного університету (м. Мелітополь), Мелітопольського державного педагогічного університету.
Голова методичного об’єднання бібліотек державних ВНЗ Запорізького регіону, директор наукової бібліотеки ЗНТУ Раїса Кучерук проаналізувала стан інформаційному забезпеченні науки та освіти бібліотеками вищих навчальних закладів Запорізької області, трансформацію традиційних форм, місце бібліотек в електронному середовищі університетів, негативні тенденції в розвитку бібліотек, викликані сучасними реаліями, та їх наслідки.
Доповідь директора наукової бібліотеки ЗДМУ Тетяни Карпенко, присвячена пріоритетам та орієнтирам діяльності бібліотеки медичного вишу, викликала жвавий інтерес – кардинально різняться можливості даного вишу щодо комплектування фондів навчальної літератури та періодичних видань, формування відкритого інституційного депозитарію, автоматизації бібліотечного обслуговування користувачів.
Виступ завідуючої відділу наукової інформації наукової бібліотеки ЗНУ Оксани Агоян «Сучасні моделі інформаційного та бібліографічного обслуговування» зацікавив учасників практикою інформаційно-бібліотечного супроводу загальноуніверситетських заходів, використання ресурсів проекту ELibUkr для поповнення електронної бібліотеки англомовними публікаціям, а особливо вразив учасників потужний бібліографічний ресурс електронного каталогу нашої бібліотеки – 1 млн 72 тис. бібліографічних описів – та його можливості для забезпечення освітньої та наукової діяльності ЗНУ.
Незвичну форму наближення бібліотеки до користувача знайшла наукова бібліотека ЗНТУ – використання соціальних медіа в бібліотеці, розробники цього проекту розкрили практику створення та особливості функціонування в соціальних мережах віртуальної довідково-бібліографічної служби. Всі учасники відзначили важливість інституційних репозитаріїв як інформаційної системи відкритого доступу до наукових публікацій. Практикою їх формування поділились представники ЗНТУ, ЗДМУ, ТДАТУ.
Семінар показав багатий потенціал бібліотек запорізьких вишів, творчий, креативний підхід до підвищення ефективності інформаційної взаємодії бібліотеки та університету, збагатив практику та дав поштовх до подальшого розширення інформаційного простору бібліотек. Доповіді та виступи будуть видані збіркою матеріалів науково-практичного семінару, з якою можна буде ознайомитись в науковій бібліотеці ЗНУ.

Наукова бібліотека