Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

30.11.2016 15:19 Все Головні новини Вчена рада засідання відділ аспірантури та докторантури приймальна комісія факультет менеджменту

Двадцять дев’ятого листопада в Запорізькому національному університеті провели чергове засідання Вченої ради під головування ректора Миколи Фролова. У заході взяли участь 45 представників трудового колективу ЗНУ (для наявності кворуму досить 38 осіб), тож усі рішення, ухвалені під час заходу, визнали легітимними. До порядку денного увійшли питання, пов’язані з роботою аспірантури і докторантури, із затвердженням Правил прийому до ЗНУ в 2017 році та з навчально-науковою діяльністю факультету менеджменту.

На початку заходу голова Вченої ради ЗНУ Микола Фролов вручив кільком представникам професорсько-викладацького складу університету почесні відзнаки та нагороди. Зокрема, в урочистій обстановці Дмитро Антонюк отримав диплом доктора наук. Також низку викладачів історичного факультету з нагоди його 45-річчя та за їхній плідний внесок у розвиток наукової діяльності вишу відзначили нагородами органів місцевого самоуправління. Так, Почесними грамотами районної адміністрації Запорізької міської ради нагородили Лесю Коваленко, Василя Гвоздика та Станіслава Черкасова. Почесну грамоту виконавчого комітету Запорізької міської ради вручили Роману Молдавському, а Почесну грамоту Запорізької обласної ради – Олександру Ігнатуші. Грамоту за підписом голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля отримала Ірина Кривко.
Учасники Вченої ради заслухали доповіді: начальника відділу аспірантури і докторантури Юрія Каганова «Про ефективність роботи аспірантури і докторантури: підсумки прийому та перспективи підготовки науково-педагогічних працівників», відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова «Про правила прийому до ЗНУ в 2017 році» та декана факультету менеджменту Ірини Шавкун «Про стан і перспективи навчально-наукової та кадрової роботи на факультеті менеджменту». Присутні на заході взяли активну учать в обговоренні зазначених тем.
Також під час зібрання розглянули кадрові питання та низку актуальних для університету питань. Зокрема, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура представив список навчально-методичної літератури, рекомендованої до друку. Завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко винесла на розгляд питання про зміну назви структурного підрозділу: із «кафедра російської філології» на «кафедру слов’янської філології». Також декан ФСУ Максим Лепський виніс на обговорення питання затвердження Положення про вчену раду факультету соціології та управління, а декан факультету менеджменту Ірина Шавкун – затвердження Положення про деканат факультету менеджменту. Також серед питань порядку денного було затвердження навчального плану і освітньої програми спеціальності 026-«Сценічне мистецтво», освітнього рівня магістр для проходження ліцензування.
Крім того, під час Вченої ради її учасники затвердили Положення про організацію фізичного виховання та масового спорту в Запорізькому національному університеті та Концепцію проектної діяльності ЗНУ. Створення обох документів зумовлено тим, що університет як провідний виш регіону оперативно реагує на всі виклики сьогодення. Ще одним важливим новітнім напрямком роботи вишу є відкриття дистанційної форми навчання, яке розпочнеться 1 вересня 2017 року. На засіданні Вченої ради затвердили навчальні плани підготовки здобувачів вищої освіти за цією формою. При цьому Микола Фролов закликав представників ректорату приділити цьому питанню особливу увагу.
Крім того, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко проінформувала присутніх про створення Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу Запорізького національного університету – структури, яка функціонуватиме на базі факультету та опікуватиметься реабілітацією вимушених переселенців та колишніх воїнів АТО.
Насамкінець заходу ректор подякував усім його учасникам за плідну працю та активну роботу задля розвитку наукового життя університету.

Таміла Тарасенко