Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На честь Всесвітнього дня телебачення студенти факультету журналістики ЗНУ поспілкувалися зі старшокласниками

06.12.2016 09:09 Все Головні новини Факультети Журналістики

21 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день телебачення. Не оминув він і старшокласників Запоріжжя, які долучилися до святкування разом зі студентами факультету журналістики Запорізького національного університету. Заходи, приурочені знаменній даті та зарубіжним медіа загалом, відбулися у загальноосвітніх школах № 15 та № 78.

Наприкінці листопада кілька творчих груп журналістів-четвертокурсників у межах дисципліни «Історія зарубіжної журналістики» (викладач – доцент Тетяна Іванюха) зініціювали проведення культурно-освітнього профорієнтаційного заходу та присвятили його своєму професійному святу – Всесвітньому дню телебачення. У якості аудиторії вибрали учнів старших класів, які найближчим часом опиняться перед вибором майбутньої професії або освіти, що їй передує. Темами відкритих уроків було обрано наступні: «Телебачення: минуле та сьогодення" та «Гіганти сучасного зарубіжного медіапростору». Упродовж заходів модератори розкрили основні віхи еволюції приладів "далекобачення" в історичному розрізі, при цьому демонструючи їх метаморфози на прикладі ілюстрацій. Також ведучі розповіли про персоналії винахідників та видатних людей, які стояли біля витоків формування тележурналістики. Не забули вони ознайомити учнів із першими кіноекспериментами братів Люм'єрів та показали декілька сюжетів експериментального телебачення. Друга група лекторів розкрила учням поняття «таблоїдна» та «якісна преса» на прикладах таких «титанів» світового медіапростору, як «The Daily Mirror», «USA TODAY, «The Wall Street Journal» і «The New York Times», «The Economist», «Der Spiegel», «Focus» та інших.
Окрім цього, старшокласникам було цікаво взяти участь у запропонованих їм інтерактивах. Так, вони спробували себе у ролі дикторів, які тренують свою вимову скоромовками; а також "побули" відомими українськими телеведучими Катериною Осадчою, Ольгою Фреймут, Сергієм Притулою та Павлом Костіциним, подаючи текстову інформацію у їх фірмовій манері та даючи тим самим змогу іншим вгадати, про кого йде мова. З учнями ЗОШ № 78 після теоретичної частини уроку була проведена гра «Створи свій журнал». Школярі ділилися на 2 команди, вигадували, як назвуть своє видання та якого воно буде спрямування, а потім створювали невеличкий матеріал. Насамкінець, учні та студенти зробили спільні фото на згадку про цікавий та плідний досвід спільної праці.

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю