Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили фіналістів конкурсу проектів «Епіцентр студентських ініціатив»

У ЗНУ визначили фіналістів конкурсу проектів «Епіцентр студентських ініціатив»

06.12.2016 10:00 Все Головні новини Університет відділ проектної діяльності конкурс

У Запорізькому національному університеті активно розвивається один з важливих напрямків – проектна діяльність. При цьому великого значення у виші надають залученню студентів до розробки проектів. Лише нещодавно відбулося урочисте підбиття підсумків попереднього молодіжного конкурсу проектних робіт з модернізації парку Дубовий гай, а вже незабаром відзначатимуть найактивніших та найкреативніших учасників конкурсу проектів «Епіцентр студентських ініціатив», тематика якого поширюється майже на всі сфери життєдіяльності міста.

Нагадаємо, що 1 грудня в ЗНУ завершився прийом робіт на конкурс «Епіцентр студентських ініціатив», під час якого усі охочі студенти вишу могли позмагатися за солідні грошові призи. Для цього необхідно було представити на розгляд представників оргкомітету обґрунтовану проектну роботу, присвячену вирішенню якогось важливого питання життєдіяльності нашого міста. Усього на конкурс надійшло 58 робіт від 68 учасників, оскільки дехто з молодих проектувальників визнав за краще працювати в команді. Традиційно, активну участь у розробці проектів взяли слухачі аспірантури, студенти біологічного факультету та факультету фізичного виховання, представники Економіко-правничого коледжу. Найбільш перспективними для розробки пропозицій учасникам конкурсу видалися такі теми, як життєдіяльність Запорізького національного університету, житлово-комунальне господарство, спорт і туризм, раціональне природокористування, соціальна політика, волонтерство та молодіжна політика.
2 грудня в ЗНУ члени оргкомітету конкурсу провели попередню експертну оцінку робіт, щоб відібрати фіналістів. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, голова студентської ради Антон Назаренко, а також почесні гості – помічники-консультанти депутата Запорізької міської ради Олександра Костантинова, який доклав чимало зусиль для організації конкурсу, Борис Розсоха й Анастасія Руденко та інші після уважного вивчення конкурсних робіт відібрали 15 проектів-фіналістів. Вони відзначили ініціативність молоді та високий рівень виконаних проектів. Конкурсанти відповідально підійшли до участі в змаганні: вони ретельно провели необхідні розрахунки, надали обґрунтування необхідності реалізації їхніх проектів задля модернізації багатьох важливих соціальних та економічних галузей життєдіяльності міста. Окремі проектанти навіть подбали про листи підтримки, що засвідчували важливість запропонованих розробок, від представників органів місцевого самоврядування й громадськості.
Наталія Коваленко, коментуючи черговий етап перебігу конкурсу, наголосила: «Варто нагадати всім учасникам конкурсу, що презентація проектів-фіналістів та нагородження кращих конкурсантів відбудеться 16 грудня. Усіх, хто прагне підтримати ініціативну студентську молодь, запрошуємо завітати на підбиття підсумків змагання у 307 аудиторію навчального корпусу № 3. Захід розпочнеться о 15.00. Крім того, треба наголосити, що кращі проекти будуть відзначені грамотами та грошовими преміями. За 1 місце буде виплачено 10 тис грн, за 2 місце – 7,5 тис грн, а за 3 – 5 тис грн. Приємно, що більшість з учасників планує, у випадку перемоги, спрямувати отримані кошти на реалізацію свого проекту».
Керівництво університету та співробітники відділу проектної діяльності висловлюють учасникам конкурсу подяку за ініціативність і небайдужість, прагнення змінити своє життя та оточуючий світ на краще. Також вони висловлюють сподівання на подальшу активну участь студентів у конкурсах, спрямованих на розвиток нашого університету, міста та країни.

Таміла Тарасенко