Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Найкращі юні правознавці Запорізької області навчаються в Економіко-правничому коледжі ЗНУ

10 грудня, у Міжнародний день захисту прав людини, на базі юридичного факультету Запорізького національного університету провели ІІІ Запорізький обласний турнір юних правознавців. В інтелектуальних змаганнях взяли участь 25 команд старшокласників шкіл і гімназій, а також студенти коледжів із Запоріжжя та області. У результаті напруженої боротьби кращими правознавцями професійне журі визнало команду Економіко-правничого коледжу ЗНУ «Suits» у складі студентів спеціальності «Правознавство»: капітана Костянтина Федосєєва, Дарини Куліченко, Захара Товстика, Дмитра Ляховця та Анни Голуб.

Організатори заходу – департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізький національний університет, Головне територіальне управлінні юстиції в Запорізькій області, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області – поставили перед собою завдання покращити загальний рівень правової грамотності молоді та підвищити в їхніх очах престиж професії, сприяти вихованню нової правничої еліти.
Під час урочистої церемонії відкриття турніру проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук привітав усіх присутніх у залі. Він зауважив, що зараз, коли наша держава переживає нелегкі часи, особливого значення набуває підвищення правової культури населення, зокрема – молоді, яка будуватиме майбутнє держави. «Я впевнений, що більшість молодих людей, які зараз присутні в залі, у майбутньому оберуть служіння праву, що вони стануть спершу абітурієнтами, а потім – студентами Запорізького національного університету, який готує висококваліфікованих юристів», –- наголосив проректор.
Декан юридичного факультету, голова конкурсного журі Тетяна Коломоєць приєдналася до щирих привітань. «Мені дуже приємно, що цей турнір успішно проходить на базі нашого вишу вже вдруге. Порівняно з минулим роком зросла кількість команд (минулого року їх було 19, а цього – 25), розширилася географія учасників змагання. Отже, цей конкурс користується популярністю серед майбутніх правників та їхніх наставників, а значить, у нього є майбутнє», – зауважила вона.
Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська у своєму привітальному слові наголосила, що ректорат ЗНУ створює всі можливості для розвитку та цікавого дозвілля своїх абітурієнтів, зокрема організовує для них інтелектуальні змагання. Вона запросила всіх охочих взяти участь у ректорській олімпіаді з правознавства, яка відбудеться 25 лютого 2017 року.
Також учасників турніру привітали почесні гості свята: головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Денисова, заступник начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Наталія Кравченко, голова координаційної ради молодих юристів при головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області Наталя Богомолова, завідувач регіонального інформаційно-аналітичного центру «Політика і громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Мальований та голова Запорізької обласної організації Спілки юристів України Валерій Біленко. Усі вони побажали учасникам турніру успіхів у боротьбі за звання кращих юних правознавців області.
Змагання між учасниками турніру, справді, були захоплюючими. Їхні результати оцінювало журі, до складу якого увійшли представники правоохоронних органів, правники-практики, представники вищих навчальних та загальноосвітніх закладів. Зокрема, серед суддів турніру було чимало викладачів юридичного факультету ЗНУ.
Як зазначила голова журі Тетяна Коломоєць, усі команди продемонстрували своє прагнення до перемоги, вмотивованість та старанність. Турнір складався із боїв – форм командного змагання, що передбачали почергові виступи учасників команд у ролях із певних ситуацій, пов’язаних зі здійсненням правосуддя. До півфіналу вийшло дев’ять команд, а до фіналу – три, серед інших – команда Економіко-правничого коледжу.
У результаті, за рішенням журі, місця між командами-переможцями розподілилися наступним чином: 1 місце посіла команда Економіко-правничого коледжу, 2 – представники Запорізької гімназії № 6, а 3 – студенти Гуманітарного коледжу Запорізького національного технічного університету.
Усі учасники змагання отримали пам’ятні подарунки та дипломи. Що ж до переможців, то організатори турніру подбали про створення можливості подальшого професійного зростання юних правознавців. Так, вони отримали професійну літературу від представників науко-правничого журналу «Право України» та щотижневого видання «Юридична газета». Також їм вручили сертифікати, що надають право пройти одноденну практику на базі юридичної клініки ЗНУ, де усі охочі можуть отримати правову допомогу, або на базі постійних партнерів університету – юридичних фірм «Caesar» та «Яценко, Гладкий і партнери».
Усі учасники змагання та їхні наукові керівники високо оцінили організаційний рівень проведення турніру та подякували за гостинність представникам Запорізького національного університету. Також вони висловили сподівання, що проведення щороку таких масштабних правоосвітніх заходів стане доброю традицією для ЗНУ.

Таміла Тарасенко,
Ольга Мішевська