Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП пройшов тренінг для студентів із вивчення основних видів метафоричних карт

13.12.2016 13:25 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології тренінг психологія метафоричні асоціативні карти

Студенти першого та третього курсів факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету взяли участь у тренінгу на тему “Метафоричні карти у роботі психолога”.

Сучасному психологу для того, щоб бути успішним та ефективним у своїй діяльності, необхідно не лише знати основи психологічних дисциплін, орієнтуватися у методах дослідницької і практичної роботи, володіти технологією проведення діагностичних, консультативних і корекційних технік, а й мати розвинуте образне, метафоричне мислення, інтуїцію, рефлексивність.
Відтак, ведуча тренінгу Оксана Лукасевич підкреслила, що метафоричні карти є тим універсальним способом розвитку смислової і образної сфер, актуалізації професійних смислів.
Упродовж студенти були ознайомлені із основними видами метофоричних асоціативних карт, які існують сьогодні у психологічній практиці. Велику зацікавленість викликали асоціативні карти “Persona”, “Oh” і “Habitat”. На тренінговому занятті було продемонстровано різноманітні техніки використання метафоричних карт, серед яких можна назвати “Метафора життєвого шляху”, “Мої сподівання від...”, “Мої уявлення про...”, “Образ суб’єкта” та ін. У результаті студенти Юлія Іщенко та Едуард Куріков спробували самостійно попрацювати із асоціативними картами з потенційними клієнтами. Завершився тренінг використанням авторської техніки роботи із метафоричними картами.

Факультет соціальної педагогіки та психології