Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили півфіналістів конкурсу молодіжних проектів «Епіцентр студентських ініціатив»

Дванадцятого грудня у Запорізькому національному університеті відбулося жеребкування серед півфіналістів конкурсу молодіжних проектів «Епіцентр студентських ініціатив». Начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко зустрілася зі студентами та аспірантами, чиї роботи вимогливе професійне журі визнало кращими з великої кількості проектів, що надійшли на конкурс. Під час робочої наради конкурсанти не лише визначилися із чергою публічної презентації своїх робіт перед членами журі та глядачами, пройшовши жеребкування, але й вислухали кілька порад щодо того, як краще представити свій проект перед публікою, на чому треба зосередити зусилля, аби стати переможцем й отримати грошову винагороду.

Нагадаємо, що упродовж листопада у ЗНУ тривав прийом проектних робіт студентів й аспірантів вишу на конкурс «Епіцентр студентських ініціатив». Усього на розгляд журі, до якого увійшли науково-педагогічні працівники ЗНУ та депутати Запорізької міської ради, надійшло майже 60 робіт. За умовами конкурсу, ці проекти стосувалися сталого розвитку нашого вишу, міста та області. Молодь обрала для своїх робіт такі напрямки розробок, як: «розвиток Запорізького національного університету», «промисловість», «економіка та підприємництво», «сільське господарство», «освіта, наука, культура», «охорона здоров’я», «спорт, туризм», «житлово-комунальне господарство», «раціональне природокористування», «соціальні послуги» та «молодіжна політика, патріотизм, волонтерство, громадянська позиція».
Наталія Коваленко схвально відгукнулася про загальний рівень робіт, що надійшли від учасників на адресу конкурсу. Вона відзначила, що всі конкурсанти підійшли до створення своїх проектів відповідально, переконливо обґрунтувавши необхідність їхнього впровадження у життя та навівши детальні розрахунки щодо необхідних на це видатків.
За рішенням журі, до півфіналу вийшло 15 переможців. Ними стали: аспірантки факультету соціальної педагогіки та психології Уляна Авраменко, Вероніка Єсіна й Тетяна Сокур (проект – «Центр ‘’Студтеремок’’»), студентка 2 курсу Економіко-правничого коледжу ЗНУ Аліна Блащик (проект – «Райдуга: перезавантаження»), аспірантка юридичного факультету Тетяна Воробйова («Спілкування без меж»), аспірантка факультету соціальної педагогіки та психології Наталія Воронська («Центр пізнавального дозвілля»), магістрант факультету фізичного виховання Сергій Лагода («Студія аеро-йоги ЗНУ (Центр інноваційних технологій фізичного виховання)»), студентка 2 курсу ЕПК Дар’я Лях («Дача Собача»), студентка 2 курсу ЕПК Тетяна Міндак («Подаруй дитині свято»), студентка 5 курсу біологічного факультету Світлана Острогляд («Прилад для ігрової активації формування творчого потенціалу малюків»), студентка 3 курсу факультету соціології та управління Марія Пересипко («Студентське телебачення "ZNU-TV"»), студентка 4 курсу біологічного факультету Ольга Пільщик («Нова форма інформаційно-аналітичного відображення поквартирної динаміки споживання енергоносіїв для позитивного самовпливу на ці процеси»), аспірантка філологічного факультету Катерина Рибак («Смаколик… Відчуй смак рідної мови»), студентка 5 курсу біологічного факультету Ірина Рижа та студентки 1 курсу цього ж факультету Дар’я Сабадаш і Марія Слабишева («Створення фотобіореактора замкненого типу для очищення води від біогенного забруднення»), студент 2 курсу факультету фізичного виховання Владислав Сахабутдінов («Жіночий футбольний клуб на базі ЗНУ»), студентки 4 курсу біологічного факультету Дар’я Сорокина й Олександра Сорокина («Системи підземного збору і тимчасового зберігання сміття») та аспірант економічного факультету Дмитро Титарчук («Сонячні лавки»).
Усі вони вже 16 грудня проводитимуть презентацію своїх робіт перед великою аудиторією. Усього за три хвилини виступу кожен із фіналістів має переконати журі та глядачів, що саме його проект заслуговує на перемогу. А його розробник – на грошову винагороду в 10 тисяч, яку виплатять тому учаснику конкурсу, який посяде 1 місце, за 2 місце – 7,5 тисяч, а за 3 місце – 5 тисяч гривень. Уже зараз переважна більшість проектантів запевняють, що хочуть використати ці гроші як початковий капітал для втілення в життя проектної ідеї.
Презентація проектних робіт, підбиття підсумків конкурсу та нагородження його переможців відбудеться 16 грудня в навчальному корпусі № 3, в аудиторії 307. Початок – о 15.00. Запрошуємо на захід усіх, хто бажає підтримати знайомих студентів й аспірантів на початку їхньої проектної діяльності.
До речі, уже під час жеребкування більшість його учасників пристали на пропозицію Наталії Коваленко увійти до проектної групи, аби разом створити грантову заявку та здобути кошти, потрібні на втілення у життя важливого соціального проекту.

Таміла Тарасенко