Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан Алла Череп провела відкриту лекцію на тему, присвячену механізмам антикризового управління

Декан Алла Череп провела відкриту лекцію на тему, присвячену механізмам антикризового управління

Декан Алла Череп провела відкриту лекцію на тему,  присвячену механізмам антикризового управління
14.12.2016 16:43 Все Головні новини Факультети Економічний Економфак відкрита лекція

Сьогодні, чотирнадцятого грудня декан економічного факультету ЗНУ, професор Алла Череп провела відкриту лекцію, присвячену антикризовому управлінню у рамках дисципліни «Економіка підприємства».

До участі у цій лекції долучилися науково-педагогічні представники факультету та студенти, а також гості вишу. Під час зустрічі Алла Василівна познайомила всіх учасників лекційного заняття із поняттям банкрутства та його ознаками, процедурою, методами прогнозування та антикризовим управлінням при загрозі банкрутства.
Так, лектор відзначила, що банкротство характеризує неспроможність підприємства (організації) задовольнити вимоги кредиторів щодо оплати товарів, робіт, послуг, а також забезпечити обов’язкові платежі у бюджет і позабюджетні фонди.
Також вона підкреслила, що важливою передумовою застосування правильних антикризових заходів є ідентифікація глибини фінансової кризи.
Виступаючи перед студентами, лектор акцентувала увагу присутніх на тому, що масштаби кризового стану підприємства визначаються на основі проведеної диференційованої або інтегральної оцінки загрози банкрутства з метою вибору відповідного фінансового механізму захисту від неї.
Під час лекції учасники з допомогою схем наочно познайомились з основними зовнішніми та внутрішніми факторами виникнення кризових ситуацій і банкрутства, симптомами фінансової кризи, діагностикою кризового стану підприємства, масштабами кризового стану підприємства і можливими шляхами виходу з нього, а також системою банкрутства підприємств і його підтримки у ринковій економіці західних країн, цілями і принципами системи банкрутства, класифікацією відносин неспроможності за характером правовідносин, методичним забезпеченням системи банкрутства та його причинами. Так, серед причин банкрутства виокремлюють: спад ділової активності, недостатність капіталу, конкуренцію, зменшення вартості активів, неплатежі, неефективне управління, невдале місцерозташування та високі процентні ставки за кредитами.
Розповіла Алла Василівна і про основні процедури банкрутства, до яких відносять нагляд, зовнішнє управління майном боржника, конкурсне виробництво, мирову угоду, ліквідацію підприємства та санацію. Доповідач розглянула також методи прогнозування банкрутства. Крім того, вона познайомила присутніх із основами антикризового управління при загрозі банкрутства, зосередивши увагу на основних етапах фінансової стабілізації підприємства, принципах антикризового фінансового управління, етапах формування і змістові реалізації політики антикризового фінансового управління підприємством при загрозі банкрутства та моделі фінансової рівноваги.
Зацікавили учасників лекції особливості проведення процедури санації підприємства (тобто системи заходів щодо запобігання оголошення підприємства-боржника банкрутом і його ліквідації), а також форми санації, етапи та порядок проведення санаційного аудиту.
Після завершення лекції учасники мали змогу задати доповідачу запитання з цієї теми.

Олена Переверзєва

Схожі новини