Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету відчули себе фахівцями Апеляційного суду Запорізької області

14.12.2016 16:46 Все Головні новини Факультети Юридичний юридичний факультет практика навчання екскурсія

Тринадцятого грудня, напередодні Дня суду, співробітники Апеляційного суду Запорізької області провели традиційний День відкритих дверей. Під час цієї акції всі охочі могли більше дізнатися про структуру суду та особливості його роботи, познайомитися з його працівниками та поставити їм запитання. Цього разу на екскурсію до суду завітали студенти 1 та 3-4 курсів юридичного факультету ЗНУ у супроводі завідувача кафедри історії і теорії держави та права Лариси Удовики та доцента цієї кафедри Олексія Макаренкова. Вони побували там на запрошення голови Апеляційного суду Віктора Городовенка, який викладає в університеті майбутнім правникам дисципліну «Судові правоохоронні органи».

На початку екскурсії голова Апеляційного суду привітав студентів та висловив сподівання, що екскурсія буде цікавою й інформативною. Він представив гостям працівників суду, які цього дня взяли на себе відповідальну роль екскурсоводів: керівника апарату Апеляційного суду Ірину Пругло, а також співробітників суду Олену Петрову, Сніжану Цвєтік та Яну Тарасенко. Вони познайомили відвідувачів зі структурою закладу, звернули увагу на особливості роботи кожного підрозділу. Студенти мали змогу поспілкуватися із працівниками суду, дізнатися у них про посадові обов’язки, вимоги, що ставить перед апеляційними судами сьогодення, зокрема судова реформа, кількість справ, за якими цього року було здійснено судове провадження, тощо.
Екскурсанти побували у залах судового засідання, оглянули сучасну апаратуру. Зокрема, їм показали, як проходять судові засідання в онлайн-режимі, що було особливо актуально уподовж 2014-2015 рр., коли запорізьким судам доводилося здійснювати засідання за клопотаннями, поданими перед тим до судів Донецької області. Крім того, студентам на практиці показали, як працює програма захисту, коли, завдяки сучасним технологіям, свідки можуть давати свідчення анонімно, а їхню справжню зовнішність бачать лише судді. Представники ЗНУ скористалися можливістю поставити запитання працівникам Апеляційного суду, зокрема їх цікавили конкретні випадки судових впроваджень.
Майбутні правники вже не вперше мали нагоду побачити діяльність суду «із середини», дехто із них навіть проходив практику на базі цього правоохоронного органу. Однак цей візит став особливим, завдяки зусиллям декана юридичного факультету, заслуженого юриста України Тетяни Коломоєць, яка весь час виступає ініціатором пошуку нових форм роботи університету з організаціями та установами міста. Студенти третього курсу Катерина Симонець, Олег Пелипенко, Дмитро Романчук і Денис Сліпченко, а також четвертокурсники Олексій Кальонов, Діана Татоян, Олексій Смолка й Ірина Кравченко у залі судових засідань змоделювали впровадження за кримінальною справою. Вони при цьому виконували ролі судді, прокурора, адвоката, звинувачуваного та свідків. Представники Апеляційного суду уважно прослухали виступи студентів, відзначили сильні сторони інсценізації та гарну професійну підготовку майбутніх юристів. Водночас, вони вказали, над які теми студентам варто звернути увагу під час навчання у виші.
До речі, студенти юридичного факультету Кирило Хрол і Нікіта Ганзіна зафільмували це моделювання та найцікавіші моменти екскурсії, аби надалі використовувати матеріали як наочні факти під час практичних занять на факультеті.
Усі учасники екскурсії залишилися дуже задоволеними візитом до Апеляційного суду Запорізької області. Вони висловили щиру подяку його представникам, а також керівництву і науково-педагогічним працівникам факультету, які стали організаторами цього пізнавального заходу.

Таміла Тарасенко