Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету розглядали впровадження новітніх технологій у освітній процес

15.12.2016 09:11 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання круглий стіл

На філологічному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання на уроках словесності». Під керівництвом доцента кафедри української літератури Ірини Бакаленко студенти-філологи представили свої теоретичні напрацювання. У їхніх виступах йшлося про проблеми використання інноваційних, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій навчання. Також молодь наводила у своїх виступах й приклади практичного застосування різноманітних технологій на уроках мови та літератури.

Під час обговорення тем, запропонованих студентам, у майбутніх учителів-словесників була нагода висвітлити різноманітні аспекти використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках словесності: впровадження дистанційної освіти, технології E-LEARNING та змішаного навчання з метою активізації пізнавальної активності учнів (Катерина Балацька, Аліна Боєва, Ольга Домбровська); особливості технології перевернутого навчання (Анастасія Зеленська); використання інтерактивних та інформаційних технологій у проектній діяльності (Дарина Коровка, Катерина Логвиненко). Також під час заходу йшлося про візуалізацію навчального матеріалу і скрайбінг як інструмент візуалізації (Наталя Зубець); хмарні сервіси та WEB 2 (ЯрославаЗуєнко); про використання блогів та сайтів учителів-словесників як форми взаємодії з учнями (Дар’я Кліпіліна); про вебінари як форму дистанційного інтерактивного навчання (Валерія Полуботко); про веб-квести у навчальному процесі (Анна Турик); використання інтернет-ресурсів учителями-предметниками (Ганна Нестеренко); про віртуальні екскурсії (Ніна Ливадна); використання інтерактивної дошки та відеосюжетів (Карина Осепян, Олена Меренкова).
Усі доповіді та презентаційні матеріали викликали жвавий інтерес у аудиторії, а чимало запитань, адресованих доповідачам, вказували на актуальність проблематики заходу та необхідність впровадження інноваційних підходів у навчально-виховний процес.
За словами учасників засідання круглого столу, розглянуті інноваційні технології дозволять активізувати навчальний процес. Їхнє розуміння забезпечить можливість отримувати знання у легкій доступній формі, формувати міцні практичні вміння та навички, сприятимуть підвищенню ефективності навчального процесу. Саме тому вони повинні стати важливим елементом педагогічної майстерності сучасного вчителя-предметника.

Філологічний факультет