Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету ЗНУ активно обмінюються досвідом із дніпровськими колегами

19.12.2016 11:11 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет академічна мобільність візит освітній процес

Задля того, щоб підготовка майбутніх юристів максимально відповідала потребам сьогодення, на юридичному факультеті ЗНУ докладають усіх зусиль щодо поглиблення практичного складника освітнього процесу. Така політика викладачів факультету під керівництвом його декана, професора Тетяни Коломоєць дозволяє студентам уже під час навчання в університеті набути практичних професійних компетентностей. А в майбутньому це сприяє зростанню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Зокрема, співробітники юридичного факультету ЗНУ активно вивчають й запозичують досвід колег з інших вищих навчальних закладів щодо організації та проведення методичного забезпечення практичних занять. Цього разу делегація юридичного факультету ЗНУ у складі декана Тетяни Коломоєць, завідувача кафедри адміністративного та господарського права Валерія Колпакова, заступника декана Михайла Віхляєва, доцента кафедри конституційного та трудового права Миколи Мартинова та доцента кафедри цивільного права Анни Шарої упродовж 16-17 грудня перебували в Дніпровському державному університеті внутрішніх справ. Представники ЗНУ змогли детально ознайомитися з унікальними інноваційними формами і методами проведення практичних занять із дисциплін адміністративно-правового циклу. Також науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету залучили до процесу проведення модельних аудиторних занять. Вони поділитися власним досвідом та визначити вектори співпраці зі своїми дніпровськими колегами.
Враховуючи те, що ДДУВС є одним із базових вітчизняних вишів із підготовки кадрів для Національної поліції України, велику кількість годин у навчальному плані для майбутніх поліцейських відведено саме дисциплінам адміністративно-правового циклу. Його співробітники напрацювали значний обсяг інноваційних освітніх методик, які дозволяють уже під час навчання «занурити» курсантів у реалії їхньої майбутньої професійної діяльності. Вивчення багатьох спеціалізованих курсів сприяє поглибленню знань з окремих проблемних питань професійної діяльності. Упродовж двох днів представники юридичного факультету ЗНУ брали участь у модельних практичних заняттях, які проходили на базі інтерактивних кімнат та мультимедійних навчальних лабораторій у рамках навчального проекту «Служба – 102». Вони змогли познайомитися з досвідом активного впровадження в освітній процес «online-спілкування» із співробітниками центрального органу виконавчої влади. Це робиться задля визначення стратегії планування, реального виконання та контролю за окремими напрямками професійної діяльності співробітників Національної поліції, задля поглиблення їхньої співпраці з іншими державними органами, громадськістю. Значну увагу під час візиту приділили вивченню досвіду матеріального-технічного та організаційно-методичного забезпечення проведення практичних занять у форматі «застосування заходів примусу в реальній ситуації», «дотримання прав особи у відносинах із представниками влади при виконанні ними своїх професійних обов’язків», «морально-психологічної готовності особи до виконання своїх професійних обов’язків у надзвичайних ситуаціях» тощо.
Зацікавленість у представників ЗНУ викликали методика та організаційне забезпечення проведення занять з оперативно-тактичної та матеріально-технічної підготовки курсантів. Також вони високо оцінили модельні заняття в мультимедійних інтерактивних навчальних лабораторіях, мультимедійного тирі й у новітньому, оснащеному з дотриманням встановлених у Європі норм приміщенні – у залі судових засідань.
За підсумками поїздки представники обох вишів підготували низку спільних домовленостей про співпрацю щодо питань освітнього процесу, обміну навчально-методичними, інформаційно-аналітичними матеріалами, щодо посилення академічної мобільності викладачів, а також щодо спільної праці в науковій та в правотворчій діяльності.

Юридичний факультет