Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Бізнес-інкубантів у ЗНУ навчають, як започаткувати успішний бізнес

Бізнес-інкубантів у ЗНУ навчають, як започаткувати успішний бізнес

20.12.2016 13:19 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет бізнес-інкубатор засідання лекція

Дев’ятнадцятого грудня на базі економічного факультету ЗНУ відбулося чергове засідання представників першого академічного бізнес-інкубатора в Запорізькій області «БІ-Запоріжжя». Його особливістю стало те, що в заході взяли участь дві групи інкубантів: ті, які другий рік перебувають в бізнес- інкубаторі, та початківці.

На засіданні були присутні: декан економічного факультету, професор Алла Череп, директор бізнес-інкубатору «БІ-Запоріжжя» Олександр Череп, доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Ірина Нагаєць та інкубанти – учасники програми сприяння підприємцям-початківцям.
На початку заходу Олександр Череп вручив переможниці конкурсу «Битва стартапів» Маргариті Кардашевській безкоштовну тримісячну передплату на газету «Підприємець».
На інкубантів чекала лекція від директора меблевого магазину «Сова» Ірини Нагаєць. Учасникам заходу розповіли про заходи, необхідні для започаткування власного бізнесу. У доповіді Ірина Нагаєць виділила чотири групи заходів, а саме: юридичні, фінансові, маркетингові та організаційні. Вона наголосила, що найперше, що треба зробити для заснування бізнесу – це зареєструватися. За умови створення малого чи середнього бізнесу, можливо звернутися до такої організаційно-правової форми господарювання, як фізична особа-підприємець (ФОП). Вона є найбільш простою формою здійснення підприємницької діяльності і не вимагає створення підприємства або іншої юридичної особи. Під час засідання розглянули основні елементи заяви про державну реєстрацію ФОП.
Особливу увагу Ірина Юріївна приділила питанню оподаткування ФОП за спрощеною системою: така особа є платником єдиного податку. На конкретному прикладі учасники заходу розглянули методи нарахування єдиного податку, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб, військового збору. Також було наочно продемонстровано наслідки для ФОП у разі збільшення мінімальної заробітної плати найманим працівникам до 3200 грн. Було обговорено деталі оформлення куточку споживача, серед іншого – набір необхідної інформації для покупця та документів.
Щодо маркетингових заходів, то одним з основних його елементів є дослідження ринку. Як приклад, такими методиками аналізу зовнішнього середовища можуть бути: PEST-аналіз (Policy – політика, Economy –економіка, Society – суспільство (соціум), Т –Technology – технологія) та модель п'яти сил конкуренції Портера.
Спікер наголосила, що для підприємницької діяльності, особливо в галузі роздрібної торгівлі, важливу роль виконують засоби масової комунікації, тобто те, як ми будемо спілкуватися з цільовими споживачами. Завершуючи свою лекцію, вона приділила увагу питанню організації особистості.
Після завершення зустрічі майбутні підприємці мали можливість поставити запитання лектору, на які вона охоче відповідала. Учасники засідання відзначили, що воно було надзвичайно конструктивним, змістовним і цікавим. Керівництво та учасники Бізнес-інкубатора запрошують всіх охочих створити свій бізнес приєднатися до їхньої діяльності: Тут можна отримати кваліфіковані поради від знаних і відомих фахівців своєї справи та навчитися розробляти бізнес-проекти і втілювати їх у життя.
Звертатися за інформацією можуть усі охочі створити свій бізнес: в ауд. 220, 221 навчального корпус № 5, де розпочато набір до нової групи інкубантів або за телефоном: 095- 10- 10-381 (Олександр Григорович Череп).

Маргарита Кардашевська,
інкубант «БІ-Запоріжжя»