Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті визначилися з основними завданнями проектної діяльності

У Запорізькому національному університеті визначилися з основними завданнями проектної діяльності

У Запорізькому національному університеті визначилися з основними завданнями проектної діяльності
20.12.2016 17:41 Все Головні новини Університет проектна діяльність ректорат відділ проектної діяльності науково-дослідна частина міжнародний відділ

У Запорізькому національному університеті відбулася зустріч представників ректорату вишу з проектними менеджерами та заступниками деканів з наукової роботи усіх його факультетів. На заході були присутні: ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, начальник міжнародного відділу Наталя Костенко та представники усіх факультетів. Під час зустрічі її учасники обговорили основні етапи розвитку проектної діяльності в ЗНУ в наступному семестрі, умови участі науковців вишу в різнопланових наукових проектах, особливості участі в проектній роботі студентської молоді тощо.

На початку заходу Микола Фролов наголосив, що на сьогодні проектна діяльність має бути серед пріоритетних напрямків діяльності ЗНУ як сучасного конкурентоспроможного вишу. Ректор зазначив, що в університеті працюють 92 доктори наук, професори та 453 кандидати наук, доценти. Отже, виш має потужний кадровий потенціал, який треба спрямувати на перетворення університету на провідний регіональний вищий навчальний заклад європейського зразка. Це, на його думку, серед іншого, має втілитися і в підсиленні прикладного складника наукової діяльності викладачів ЗНУ. Микола Фролов поставив перед учасниками зустрічі завдання, аби представники кожного факультету обрали, як мінімум, два грантових проекти, у яких братимуть участь. До 1 лютого 2017 року, після узгодження та співбесіди з представниками керівництва вишу, ці проекти мають бути остаточно затверджені. А починаючи з 1 червня, має розпочатися період звітів представників усіх факультетів щодо їхньої участі у проектній діяльності.
Олександр Гура у своєму виступі розвинув цю тему, наголосивши, що участь у двох грантових програмах для факультету – це мінімум. А метою розвитку проектної діяльності в університеті має бути участь у ній усіх без винятку кафедр. Також проректор наголосив, що робочі проектні групи можуть бути створені як на одній кафедрі, так і бути міжкафедральними або міжфакультетськими, об’єднаними участю у багатовекторних проектах. Крім того, він закликав, аби викладачі залучали до проектної діяльності студентів, які тільки-но розпочинають свою наукову діяльність.
Наталія Коваленко презентувала присутнім на заході сайт відкритої регіональної платформи «InCube» (http://incubeplatform.com.ua/), розроблений магістрантом математичного факультету Владиславом Терновим . Вона закцентувала увагу присутніх на таких програмах і конкурсах, як «Горизонт 2020», «Erasmus+» (КА2, Жан Моне) та конкурси малих ґрантів, умови участі у яких розміщені на сайті. Також під час засідання менеджерам із проектної діяльності факультетів нагадали, що під час зустрічей своїм досвідом участі у міжнародних програмах і ґрантах будуть ділитися представники різних факультетів. Учасники заходу домовилися наступного разу зустрітися 11 січня, аби обговорити реальні кроки до впровадження проектної діяльності, до того часу здійснені на всіх факультетах ЗНУ.

Таміла Тарасенко

Схожі новини