Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ обговорили шляхи модернізації практики для студентів

Науковці ЗНУ обговорили шляхи модернізації практики для студентів

22.12.2016 11:10 Все Головні новини

Двадцятого грудня в Запорізькому національному університеті відбулося чергове, останнє в цьому році, засідання Науково-методичної ради. У заході взяли участь: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, голова ради Олександр Гура, керівник навчального відділу, заступник голови НМР Людмила Нестеренко, голови науково-методичних рад факультетів, представники структурних підрозділів університету та його студактиву. Під час засідання йшлося про шляхи модернізації практики як складника фахової підготовки здобувачів вищої освіти. Зокрема, про підвищення ефективності практичної складової підготовки компетентних фахівців із менеджменту. Також учасники заходу обговорили готовність факультетів до проведення ректорського контролю в електронній системі «Moodle».

На початку засідання перед його учасниками виступила провідний фахівець центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова. Вона презентувала проміжні результати опитування студентів другого та четвертого курсів, спеціалістів та магістрантів щодо результатів проходження ними практик. Студенти після завершення практик заповнювали анкети, відповідаючи на запитання, яке враження залишилося у них від походження практики, чи потрібно було застосовувати знання та навички, отримані під час навчання, чи бажали б після отримання вищої освіти працювати на підприємстві чи в установі, на базі яких проходили практику, тощо.
Олександр Гура подякував співробітникам центру незалежних соціологічних досліджень за якісно проведене актуальне дослідження. Його оприлюднені результати стали приводом для обговорення учасниками засідання. Спільно вони ухвалили рішення про необхідність розробити та погодити з навчальним відділом наскрізні програми практичної підготовки за затвердженої в університеті формою відповідно до освітніх програм спеціальностей і нових навчальних планів. Також під час зібрання йшлося про необхідність розглянути на науково-методичних радах факультетів питання про співпрацю вишу з фахівцями з виробництва та забезпечення контролю за проходженням практики студентів за індивідуальними договорами.
Шляхам підвищення ефективності різних видів і форм практики у процесі формування компетентності фахівців із менеджменту присвятив свій виступ доцент кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Віктор Шишкін. За результатами обговорення його доповіді учасники НМР ухвалили оновити та розшири бази практик для студентів факультету менеджменту та розглянути можливість впровадження для них ще однієї, ознайомчої, практики.
Крім того, завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталя Кириченко нагадала учасникам засідання про порядок організації ректорського контролю в системі «Moodle». На сьогодні у виші триває процес організаційного забезпечення цієї форми контролю знань студентів усіх факультетів.
Наприкінці заходу методист бюро з навчально-методичної роботи навчального відділу Наталія Мацюх прозвітувалась про підготовку рукописів навчально-методичної літератури в ЗНУ. Керівник навчального відділу Людмила Нестеренко представила список рекомендованої до друку навчально-методичної літератури.
Після завершення засідання Олександр Гура привітав усіх присутніх із прийдешніми святами та побажав їм плідної роботи на благо Запорізькому національному університету в новому, 2017, році.

Таміла Тарасенко