Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека до 110-річчя з дня народження Степана Самійленка

Наукова бібліотека до 110-річчя з дня народження Степана Самійленка

22.12.2016 13:25 Все Головні новини

25 грудня 2016 року виповнюється 110 років із дня народження відомого українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора Запорізького державного педагогічного інституту, члена українського комітету славістів Степана Пилиповича Самійленка (1906-1977).

Степан Пилипович Самійленко працював викладачем, пізніше – багаторічним завідувачем кафедрою української мови Запорізького педінституту, керував аспірантурою цієї ж кафедри, водночас, дуже плідно займався науковою роботою. Загалом С.П.Самійленко опублікував близько 100 наукових праць, найвагомішій доробок – в галузі діахронічного дослідження граматичної будови української мови.
В серії бібліографічних покажчиків «Видатні вчені ЗНУ», започаткованій науковою бібліотекою, вийшов черговий випуск, підготовлений відділом наукової інформації:
Степан (Стефан) Пилипович Самійленко (до 110-річчя від дня народження) : бібліогр. покажч. / уклад.: О. М. Агоян, Т. В. Рєпка, відп. за вип. Н. М. Чала ; Запорізький нац. ун-т. – 3-є вид., доп. і перероб. – Запоріжжя : ЗНУ, 2016. – 26 с.
Джерельну базу покажчика склав 191 бібліографічний опис – це книжкові видання з фонду університетської книгозбірні, статті з періодичних видань, наукових збірників. В окремих тематичних розділах представлені публікації про науково-педагогічну діяльність С. П. Самійленка, бібліографія праць науковця, рецензії на наукові та літературно-критичні праці. Покажчик створено на базі систематичного каталогу, довідково-бібліографічної картотеки статей та картотеки праць викладачів ЗНУ, а також електронного каталогу станом на 20.12.2016 р., місце зберігання джерел – фонди та електронні колекції наукової бібліотеки ЗНУ. Електронне видання презентовано на веб-сторінці наукової бібліотеки в розділі «Бібліографічні покажчики, підготовлені НБ ЗНУ» (http://library.znu.edu.ua).
До 110-річного ювілею видатного мовознавця в читальному залі філологічної літератури розгорнута книжкова виставка «Наукова школа Степана Пилиповича Самійленка». Представлені прижиттєві видання підручників С.П.Самійленка, по яких вчилося багато поколінь українських філологів. Відчути особливості мови вченого дозволяють виступи С.П.Самійленка, опубліковані у виданнях доповідей на конференціях 50-70-х років. Окремим розділом подані сучасні дослідження наукового надбання вченого, славетне ім’я якого назавжди пов’язане з історією нашого університету.
Запрошуємо до університетської бібліотеки!

Наукова бібліотека