Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в обговоренні проблем працевлаштування студентської молоді

23.12.2016 08:48 Все Головні новини Університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування студентська рада працевлаштування

Двадцять першого грудня в стінах Запорізького національного технічного університету відбувся міський захід-семінар «Працевлаштування студентської молоді м. Запоріжжя». У заході взяли участь представники запорізьких вишів. Запорізький національний університет представляли начальник відділу до університетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету Юлія Паскевська, представник студентського самоврядування Анастасія Довгопола та інші.

Зустріч розпочалася виступом представника ЗНУ, відомого молодіжного лідера Олексія Савицького. Він запропонував для обговорення теми, пов’язані з перспективами працевлаштування випускників вишів та студентів. Наступними виступили представники міського Центру зайнятості з інформацією про актуальні потреби та стан ринку праці м. Запоріжжя. Начальник юридичного відділу Центру зайнятості Оксана Колокол і заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Марина Гладкова розповіли студентам міста про можливості працевлаштування через центри зайнятості, яких у Запоріжжі аж 4. Вона надали рекомендації щодо самостійного пошуку роботи, щодо правил проходження співбесіди з роботодавцями та нормативно-правових документів при оформленні на роботу.
Юлія Паскевська під час свого виступу зауважила: «Система працевлаштування випускників у ЗНУ вдало функціонує. У стінах вишу відбувається багато тренінгів, семінарів, ворк-шопів, які сприяють працевлаштуванню конкурентоспроможних студентів. Ми надаємо змогу усім студентам спілкуватися безпосередньо з майбутнім роботодавцем вже з перших курсів. Така форма роботи забезпечує працевлаштування студентів, ще під час навчання в університеті».
Анастасія Долгополова проінформувала учасників заходу щодо роботи структурного підрозділу університету – відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Вона розповіла про університетські проекти, які сприяють вдалому працевлаштуванню випускників та студентів ЗНУ, а також представила статистику трудових договорів з роботодавцями .
Експерт із питань моніторингу та соціального партнерства, член експертної комісії міського конкурсу бізнес-проектів серед молоді Юрій Білий розповів про соціальне партнерство як механізм створення власної справи в рамках організації молодіжної зайнятості до структури, якого входять: Клуб Молодого підприємця, Міський молодіжний конкурс бізнес-проектів, Школа молодого підприємця. У перспективі, завдяки соціальному партнерстві, студенти зможуть бути учасниками онлайн-тренуваннь.
Семінар завершився інтерактивною лекцією «Основні чинники успішного працевлаштування. Написання резюме», яку провела провідний фахівець відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Тибій. Так, спікер анонсувала відкриття молодіжного профцентру, котре відбудеться 23 грудня 2016 року о 10.00 в обласному центрі зайнятості.

Відділ доуніверситетської підготовки,
профорієнтації та працевлаштування