Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ «Різдвяні читання» зібрали молодих дослідників актуальних проблем сучасної лінгвістики

24.12.2016 11:38 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології конференція «Різдвяні читання»

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету провели ІХ міжвишівську науково-практичну студентську конференцію «Різдвяні читання». Із кожним роком вона користується все більшою популярністю серед студентської молоді, яка цікавиться наукою. Так, цього разу на адресу оргкомітету надійшло 196 тез доповідей від представників нашого вишу, а також молодих дослідників із Запорізького національного технічного університету, Класичного приватного університету і навіть із Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

На початку пленарного засідання його учасників привітав почесний гість заходу – проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук. Від імені ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова він побажав молодим науковцям плідної праці та налагодження зв’язків, які б допомогли їм у майбутньому, завдяки участі у міжвишівських проектах, будувати успішну кар’єру. Також він звернувся зі словами щиро вдячності до викладачів факультету іноземної філології, які під у керівництвом його декана, доцента Галини Морошкіної, багато уваги приділяють науковій роботі з обдарованою молоддю. Крім того, науково-педагогічні працівники факультету активно сприяють втіленню у життя Концепції вивчення іноземних мов, яка вже кілька років успішно реалізується в нашому виші.
Також під час засідання зі своїми доповідями виступили докторанти ФІФ: доцент кафедри англійської філології Ірина Галуцьких (темам доповіді – «Образна концептуалізація соціального тіла людини в художній прозі Вірджинії Вулф») та доцент кафедри німецької філології та перекладу Олена Тупахіна (тема доповіді – «"Примарна присутність": Троп привиду у неовікторіанському романі порубіжжя XX-XXІ ст.»).
Далі робота учасників конференції тривала за секційними напрямками: «Актуальні проблеми перекладознавства», «Актуальні проблеми англійської філології», «Актуальні проблеми французької філології», «Актуальні проблеми іспанської філології», «Актуальні проблеми німецької філології», «Актуальні проблеми літературознавства» та «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов». У своїх наукових розвідках студенти й аспіранти розглянули такі важливі для сучасної філологічної науки теми, як формування іншомовних комунікаційних компетенцій на уроках у школах, дослідження поняття хронотопу та переосмислення «вічних» тем й образів на прикладах різножанрових творів, лінгвокультурні особливості маркування еволюції медійного образу України в іншомовних недійних просторах тощо.
Під час підбиття підсумків роботи конференції організатори відзначили гарний рівень підготовки її учасників, їхню вмотивованість, активність та прагнення вдосконалити знання із вподобаних тем. Також декан факультету іноземної філології наголосила на актуальності такої форми роботи з молодими дослідниками, які роблять перші кроки на шляху побудови наукової кар’єри. Вона висловила впевненість у подальшому розширенні географії учасників конференції та зростання кількості тих, хто прагне взяти у ній участь.

Таміла Тарасенко