Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті підбили підсумки Року англійської мови

На юридичному факультеті підбили підсумки Року англійської мови

На юридичному факультеті підбили підсумки Року англійської мови
28.12.2016 13:20 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет навчання концепція вивчення іноземних мов

Рік англійської мови в Україні, проголошений президентом України за ініціативою громадської діяльності GoGlobal, добігає кінця. Представники юридичного факультету, які були активними його учасниками 28 грудня 2016 року підбили підсумки своєї активної роботи.

За словами заступника декана юридичного факультету Михайла Віхляєва, ще на початку року було розроблено Програму заходів підвищення рівня англомовної підготовки всіх учасників навчально-виховного процесу на юридичному факультеті, серед яких: впровадження практики англомовного викладання навчальних фахових дисциплін, webінари за участю юристів іноземних держав як носіїв англійської фахової мови, заняття у групах інтенсивного вивчення англійської фахової (правничої) термінології. А також – засідання «Speaking club» із переглядом художніх, документальних фільмів правничого змісту англійською мовою та їх обговоренням. Крім того, підготовка навчально-методичної, науково-практичної літератури англійською мовою для юристів, посилення наукової співпраці з іноземними ВНЗ, проведення спільних англомовних науково-практичних заходів тощо.
За словами голови студентської ради юридичного факультету Ольги Попової, 2016 рік запам’ятався численними ініціативами юридичного факультету ЗНУ із активного впровадження англомовного правничого спілкування, поглибленого вивчення англійської мови юридичної мови, інтеграції у англомовне правниче професійне середовище. Протягом всього року мали можливість взяти участь у різноманітних заходах, спрямованих на поглиблене вивчення англійської фахової мови, які проходили на базі ЗНУ, так і за його межами. Варто згадати літню англомовну правничу школу-проект, який вперше був впроваджений юридичним факультетом ЗНУ у співпраці із Запорізькою обласною державною адміністрацією, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, а також колегами із Університету Казимира Семеновича (Республіка Литва). Упродовж місяця учасники «занурилися» у англомовне правниче середовище, істотно підвищили свої компетентності фахового перекладу, фахового спілкування, фахової письмо майстерності. Уже традиційним для студентів та викладачів факультету стало проведення науково-практичних заходів у форматі web-англомовного спілкування із істотним розширенням сфери фахового спілкування та співробітництва із іноземними колегами-юристами. Це сприяє налагодженню зв’язків із колегами-науковцями, освітянами, науковій співпраці, закладає фундамент для наукової та освітянської мобільності. Рік, що минає, на думку декана юридичного факультету ЗНУ Тетяни Коломоєць, був дуже успішним у реалізації політики мультилінгвальної підготовки майбутніх юристів. Зокрема, 90% співробітників факультету істотно підвищили рівень власної англомовної підготовки. Це спрощує їхню інтеграцію у світове фахове середовище, усуває перепони для поглибленої фахової співпраці із провідними ВНЗ зарубіжних країн. Також це сприяє активному впровадженню англомовного викладання фахових дисциплін у ЗНУ активного використання у фаховій діяльності англомовних різноманітних джерел. Істотно зріс рівень англомовної фахової підготовки студентів. Про це свідчать результати оцінювань учасників міжнародних англомовних рейтингових заходів, які традиційно проводяться за ініціативою українських та зарубіжних громадських професійних організацій. Зокрема, тих, які зорієнтовані на посилену роботу із адаптованими та неадаптованими правничими джерелами.
Приємною для юридичного факультету ЗНУ стала висока оцінка фахової англомовної лінгвістичної підготовки студентів за підсумками їх роботи із унікальним фаховим виданням «Ukrainian legal doctrine» (in five volumes). Члени журі відзначили прогрес у рівні фахової компетентності студентів із перекладу, письма, розмовного спілкування, моделювання фахової публічної промови (вступу).
У перспективах факультету подальше впровадження англомовного фахового викладання навчальних дисциплін. Крім того, підготовка англомовних відео, аудіопрофесійних матеріалів, впровадження днів англомовного професійного спілкування щотижня впродовж навчального року на факультеті.

Юридичний факультет

Схожі новини