Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрилася книжкова виставка, присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору

22.11.2007 15:41

У рамках всеукраїнської акції на честь вшанування пам’яті жертв Голодомору, ініційованої Президентом України до 75 роковини національної трагедії, колектив Наукової бібліотеки ЗНУ на чолі із її директором Валентиною Герасимовою влаштували тематичну літературну виставку.

Крім публіцистичних статей, а на сьогодні тематичний каталог нашої бібліотеки нараховує більше трьохсот різнопланових одиниць, до експозиції увійшли художні твори, спогади тих, кому пощастило пережити голод там емігрувати за кордон, передані до фонду нашої бібліотеки діаспорними виданнями. А також, наукові розвідки та архівні матеріали, у яких відображена трагедія нашого народу. Працівники бібліотеки свідомо не обмежилися лише найвідомішою трагічною сторінкою української історії ХХ століття, включивши до експонатів літературу, присвячену голоду двадцятих та сорок сьомого років.

Експозиція виставки розбита на кілька розділів, присвячених свідченням про страшні події всеукраїнського масштабу у 1921-23, 1932-1933 та 1947 роках, голодомору в Запорізькій області та цій темі, відображеній у працях наших викладачів. На останньому стенді розміщені статті, монографії, підручники, записи народних свідчень про страшну трагедію, художні твори науковців нашого ВНЗ, серед їхніх авторів – ректор Сергій Тимченко, декан історичного факультету Віктор Ткаченко, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, завідувач кафедри загального та слов’янського мовознавства, професор Віктор Чабаненко тощо. Також розділ включає автореферати та дисертації, захищені під науковим керівництвом викладачів ЗНУ та присвячені цій темі.

До науково-практичної конференції, що незабаром відбудеться на історичному факультеті ЗНУ, бібліотекарі планують презентувати третій том «Реабілітовані історією», а також збірник документів та архівних даних, виданих Києво-Могилянською академією. Також на конференції усі бажаючі, крім літератури, включеної до фонду нашої бібліотеки, зможуть побачити й документи Запорізького обласного архіву.

Таміла ТАРАСЕНКО