Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять видатного вченого Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам'ять видатного вченого Віктора Чабаненка

10.02.2017 09:27 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет мітинг вшанування пам’яті

Вчора, дев’ятого лютого, в Запорізькому національному університеті відбулося вшанування пам’яті видатного вітчизняного науковця, митця, громадського діяча, життя якого багато років було нерозривно пов’язане з нашим вишем – Віктора Чабаненка. Декан філологічного факультету. професор Тамара Хом’як, її заступники, представники всіх кафедр та студенти четвертого курсу зібралися разом, аби вшанувати його пам'ять, біля меморіальної дошки, на честь Віктора Антоновича, встановленої на фасаді навчального корпусу №1.

На початку урочистого зібрання декан філологічного факультету Тамара Хом’як нагадала присутнім, що вже три роки, як пішов із життя Віктор Чабаненко. «Але зірка Віктора Антоновича продовжує світити нам із неба, бо він разом із нами, у нашій пам’яті», – зазначила вона.
Декан також звернула увагу присутніх на дивний збіг: на навчальному корпусі №1 меморіальні дошки на честь Віктора Чабаненка й відомого українського письменника Олеся Гончара, чию пам'ять теж щороку вшановують на філологічному факультеті, майже поруч. І за життя долі цих митців були пов’язані між собою. Так, ризикуючи власною кар’єрою, тоді ще молодий науковець Віктор Антонович публічно вступився за роман «Собор», який, за директивою комуністичної партії, піддавався на той час нищівній критиці. У ті нелегкі часи він показав себе незламною людиною та справжнім патріотом, який віддає усі сили задля відбудови незалежності України. Таким же мужнім борцем він залишився до останніх днів життя.
Тамара Хом’як підкреслила, що багата наукова спадщина вченого добре знана всіма, хто навчається на факультеті, яку б спеціалізацію вони не обрали. Адже у Віктора Чабаненка є багато ґрунтовних праць у галузях мовознавства, літературознавства, діалектології та фольклористики. Він довгий час обіймав відповідальну посаду декана факультету, докладаючи чимало зусиль задля його розвитку. Також ще чекає на своїх дослідників творча спадщина митця, автора п’яти поетичних збірок. На сьогодні викладачами факультету вже зроблені перші кроки на цьому шляху, але попереду – ще багато роботи.
Також перед присутніми виступив професор кафедри української літератури Віталій Шевченко. Він поділився з учасниками зібрання своїми спогадами про світлу постать Віктора Чабаненка. «Ця меморіальна дошка на стіні адміністративного корпусу дає можливість сподіватися, що Віктор Антонович назавжди залишиться в житі вишу, у пам’яті його викладачів та студентів», – зауважив він наприкінці свого виступу.
Тамара Хом’як нагадала його учасникам, що на факультеті продовжують вшановувати пам’ять видатного вченого. Так, вона зазначила, що тривають роботи з подальшого облаштування аудиторії імені Віктора Антоновича. Зокрема, заплановано влаштувати колаж із його фотографій різних років, починаючи від дитячих і завершуючи тими, де він зображений під час роботи в рідному для нього виші. Крім того, у цьому місяці пройдуть уже традиційні наукові читання пам’яті Віктора Чабаненка, у яких візьмуть участь як викладачі, так і студенти різних курсів. Під час заходу пролунають доповіді, присвячені спогадам колег та учнів вченого, а також його науковим розвідкам і творчим здобуткам.

Таміла Тарасенко