Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели семінар для запорізьких шкільних психологів та соціальних педагогів

На факультеті СПП провели семінар для запорізьких шкільних психологів та соціальних педагогів

На факультеті СПП провели семінар для запорізьких шкільних психологів та соціальних педагогів
13.02.2017 09:38 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології майстер-клас профорієнтаційна діяльність

Днями на факультеті соціальної педагогіки та психології пройшов семінар для психологів та соціальних педагогів м. Запоріжжя та області. Така форма співпраці з фахівцями-практиками є традиційною для науковців ЗНУ. У організації семінару взяли участь: декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, завідувач кафедри психології Наталія Губа, заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету Олена Лещенко, заступник декана з міжнародної діяльності Наталія Мосол, а також старший викладач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Олена Філь.

Під час зустрічі із психологами та соціальними педагогами шкіл заступник декана з профорієнтаційної роботи Олена Лещенко презентувала інформацію про спеціальності факультету СПП, їхні особливості, переваги, галузі працевлаштування, сертифікати ЗНО, необхідні для вступу на кожну зі спеціальностей. Учасники також були проінформовані про заходи для абітурієнтів, що триватимуть у ЗНУ з лютого 2017 року. Зокрема, в її повідомленні йшлося про «Веселі старти», захист наукових робіт МАН за секціями «Педагогіка», «Психологія», Ректорську олімпіаду з педагогіки та психології, Всеукраїнську учнівську олімпіаду з педагогіки та психології, безкоштовні пробні тренінги ЗНО, які відбудуться у березні, та про загальноуніверситетський День відкритих дверей. Представники ЗНУ попросили учасників семінару повідомити про ці заходи учнів шкіл, аби ті скористалися можливостями, які надає абітурієнтам наш виш.
Також Олена Лещенко провела майстер-клас «Оцінка потреб дитини та її сім’ї. Роль стосунків «дитина-батьки» у її розвитку». Його учасники продемонстрували щире зацікавлення отриманою інформацією. Вони спробували зробити оцінку потреб дитини та її сім’ї, після чого виникло жваве обговорення цього питання. Також під час заходу переглянули документальний фільм про роль різних видів стосунків «дитина-батьки» та наслідки їх порушення, що надихнуло учасників на роздуми.
Майстер-клас із арт-терапії провели доцент кафедри психології Наталія Мосол та старший викладач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Олена Філь. Під час майстер-класу психологи Запоріжжя та Запорізької області обговорили питання використання методів арт-терапії в закладах освіти та опрацювали техніку колажування.
Крім того, учасникам нагадали, що колаж – це глибока й ефективна арт-терапевтична техніка, яку можна використовувати при роботі як і з дорослими, так і з дітьми. Її привабливість полягає в тому, що при її виконанні не виникає напруги, яка може бути пов'язаною з відсутністю в людини художніх здібностей. Колаж допомагає діагностувати актуальний психологічний стан особистості та дослідити специфіку міжособистісних відносин у класі; виявити певні переживання й аспекти самосвідомості, розкрити потенційні можливості учнів.
Матеріалом для створення колажу можуть бути ілюстрації з журналів, фотографії, папір різної фактури та кольору, авторські малюнки. Теми вибираються залежно від потреб конкретної групи й можуть бути, наприклад, такими: «Моє Я», «Сім'я», «Я і мій клас» тощо. Під час майстер-класу роботи були визначені основні етапи та специфіка цієї арт-терапевтичної техніки, а потім учасники спільно попрацювали над створенням колажу на тему «Сучасний школяр».
Наприкінці майстер-класу його організатори провели психологічний аналіз створеної композиції, а учасники отримали відповіді на всі запитання. Присутні психологи поділилися досвідом використання арт-терапевтичних методів та обговорили можливості застосування апробованої техніки у професійній діяльності.
Після завершення заходу гості факультету СПП – психологи та соціальні педагоги запорізьких шкіл – отримали роздатковий інформаційний матеріал: кишенькові календарі ЗНУ, буклети факультету соціальної педагогіки та психології. Усі вони щиро подякували організаторам за таку змістовну та актуальну зустріч та запевнили, що чекають на продовження цієї плідної взаємодії з науковцями Запорізького національного університету.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини