Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Надзвичайний та Повноважний Посол Індонезії Олександр Латуріул завітав із робочим візитом до Запорізького національного

26.11.2007 16:56

Надзвичайний та Повноважний Посол Індонезії Олександр Латуріул у супроводі Третього секретаря Посольства Нананга Фаділлаха під час свого другого візиту до Запоріжжя завітав до Запорізького національного університету.

Під час зустрічі із почесними гостями університету проректор з наукової роботи, професор Віктор Грищак зазначив, що цей візит відкриває перед нашим вищим навчальним закладом нові перспективи, адже він є гарантом закладення підвалин співробітництва між Запорізьким національним та вищими навчальними закладами і установами Індонезії. Презентуючи гостям наш університет, Віктор Захарович розповів про основні напрями, серед яких є унікальні для вишів України, за якими здійснюється підготовка студентів у нашому класичному ВНЗ, про університетські наукові школи та видатні досягнення наших викладачів та студентів. Також він підкреслив, що головною ознакою міжнародної політики нашого університету – відкритість для контактів з усіма можливими партнерами. Окремо учасники зустрічі обговорили питання про навчання іноземних студентів в ЗНУ. Зараз у нас навчаються 40 іноземців із Арсенії, Грузії, Латвії, Молдови, Тунісу та інших країн. Віктор Грищак висловив сподівання, що завдяки цьому візиту незабаром у нашому ВНЗ будуть навчатися і представники Індонезії.

У свою чергу Олександр Латаріул відзначив, що для нього - велика честь завітати до центру запорізької інтелігенції, адже в його країні особливе ставлення до представників інтелігенції. Саме студенти, вчені та інші представники інтелектуальної еліти під час 1998 року взяли активну участь у реформації державного устрою Індонезії. Також пан Посол розповів про особливості своєї національної освіти: через те, що країна півтора століття вважалася колонією Голландії, її освіта зазнала значного впливу західно-європейської традиції. Зараз, після реформування політичного устрою Індонезії, ВНЗ країни почали застосовувати під час навчального процесу й елементи американської моделі освіти.

Також почесний гість університету висловив впевненість, що незабаром серед студентів нашого університету з’являться і його співвітчизники, адже і наш ВНЗ, і саме Запоріжжя справили на нього велике враження. Крім того, Олександр Латаріул розповів про академічну програму, за якої уряд Індонезії щороку виділяє стипендії для іноземних студентів, які виявили бажання вивчати мову та культуру цієї країни. Так, для молоді України виділяють 6 місць. Представники нашого університету – проректор з наукової роботи Віктор Грищак, помічник ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина Бондаренко, начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Олена Тупа хіна і декан факультету довузівської підготовки Ірина Бакаленко - та Третій секретар Посольства, який відповідає за міжнародні академічні зв’язки Індонезії, Нананга Фаділлах обговорили перспективи співпраці між ЗНУ та ВНЗ Індонезії. Зокрема, мова йшла про можливість виділення наступного навчального року однієї стипендії уряду Індонезії для студента ЗНУ та запрошення їхнього викладача для стажування і праці в нашому університеті.

Учасники зустрічі обмінялися між собою презентаційною літературою. Віктор Грищак вручив пану Послу «Ювілейну книгу нашого університету» та компакт-диск із відомостями про сучасний стан нашого університету, буклети, що містять інформацію для вступників до ЗНУ та англомовну книгу про вищі освітні заклади нашої країни, де згадується й наш університет. У свою чергу Олександр Латаріул надав англомовну літературу про Індонезію, її систему вищої освіти та документацію, у якій йдеться про всі аспекти урядової академічної програми.

У розмові із кореспондентом прес-центру ЗНУ пан Посол відзначив, що йому дуже сподобалися активність та креативність українських студентів та побажав їм подальшого вдосконалення в обраній ними галузі та успішного втілення у життя всіх задумів.

Таміла ТАРАСЕНКО, Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ