Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь у проведенні обласної конференції з питань патріотичного виховання молоді

21.02.2017 09:06 Все Головні новини Конференція патріотичне виховання історичний факультет

Днями, на виконання рішення Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ, вперше на обласну конференцію зібралися представники департаменту освіти та культури Запорізької обласної державної адміністрації, управління внутрішньої політики, представники обласних відділень національних спілок журналістів та письменників, прес-служби 55-ої артбригади, Запорізького обласного краєзнавчого музею. Також до цієї важливої події долучилися науковці Запорізького національного університету.

На конференції були представлені координаційні ради з питань козацтва облдержадміністрації, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, старійшин, ветеранів СБУ та МВС, старшини міжнародної громадської організації «Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ"», громадської організації «Козаки – Запорожці» та громадської організації «Запорозьке військо низове "Запорозька Січ"» та союзу ветеранів АТО. Також на захід завітали представники навчальних закладів, зокрема Запорізької державної інженерної академії, Січового Колегіуму, державного навчального закладу "Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти", Першої Національної громадської історичної козацької бібліотеки тощо.
Для обговорення до порядку денного організатори конференції включили актуальні на сьогодні питання організації спільної праці в галузі національно-патріотичного виховання молоді, просвітницької діяльності в армії, створення системи інформаційного спротиву засобам масової інформації окупантів. Також учасники розглянули вирішення проблем, пов’язаних із необхідністю популяризації вітчизняних сучасних майстрів українського слова, участі у роботі над державною програмою розвитку козацтва, підтримки євроатлантичного вектору руху козацькими та патріотичними організаціями, розповсюдження авторської художньої та поетичної літератури в інтернет-мережі. Крім того, під час заходу йшлося про роботу над новітньою історією Запорозького козацтва, волонтерського руху, героїчної боротьби армії за територіальну цілісність нашої держави, спокійне життя людей та мирний труд.
Перед присутніми із доповідями виступили представники вищих навчальних закладів та громадських організацій. Зокрема, від імені науковців історичного факультету ЗНУ на конференції був присутній Сергій Білівненко.
Учасники заходу за результатами його роботи запропонували підготувати: проект програми дій щодо поглиблення інформаційного впливу на суспільство, звернення до органів державної влади щодо виділення коштів для друкування вітчизняних літераторів, підтримки волонтерів - журналістів, підготовки документальних та художніх творів про новітню історію Запорозького козацтва (учасників АТО та спецоперацій), створення документальних фільмів та творчих виступів для поранених бійців та в частинах на фронті. Особливу увагу було приділено організації урочистих та виховних заходів до ювілейних та знаменних дат в історії держави (500-ліття з дня народження Дмитра Вишневецького, 100-річчя з дня створення вільного козацтва військових підрозділів УНР, 100-річчя від Дня Злуки, Дня Прапору Запорізької області тощо).

Дмитро Сухінін,
голова координаційної ради козацтва Запорізької обласної державної адміністрації