Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники наукової бібліотеки приєдналася до всеукраїнського вебінару

Співробітники наукової бібліотеки приєдналася до всеукраїнського вебінару

Співробітники наукової бібліотеки приєдналася  до всеукраїнського вебінару
23.02.2017 15:47 Все Головні новини Наукова бібліотека освітній процес вебінар

Вчора, двадцять другого лютого, працівники наукової бібліотеки ЗНУ взяли участь в всеукраїнському вебінарі «Сервіси "Library Publishing" в університетських бібліотеках світу та України». Його спікером стала кандидата наук з соціальних комунікацій, директор науково-технічної бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Тетяна Колесникова. Цим заходом у ЗНУ розпочали низку вебінарів із висвітлення найактуальніших та затребуваних бібліотечних сервісів, що запроваджує у 2017 році Секція університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації.

Під час вебінару, зокрема йшлося про те, що світова наукова спільнота закликає: бібліотеки мають включити до кола своїх інтересів будь-яке питання документованого знання. Заплановано, що під час вебінарів еволюція бібліотечних сервісів подаватиметься американськими, канадськими та українськими фахівцями як активне партнерство наукових бібліотек на стадіях життєвого циклу наукового дослідження. До цього циклу входять такі категорії – від інформування та надання доступу до колекцій документів до публікації, збереження, розповсюдження й далі аналізу та оцінки результатів дослідження. Цього разу зразком для учасників вебінару слугувала платформа Digital Library and Archives університету Virginia Tech.
Бібліотекарі розглянули можливість та необхідність широкого впровадження в бібліотеках ВНЗ України моделі «Бібліотечне видавництво» ("Library Рublishing"), котра фокусується на нових моделях наукової комунікації (е-журналах, е-конференціях, е-монографіях та ін.). На сьогодні в Україні надання видавничих послуг представлено локально або через розміщення цифрових видавничих платформ для публікації журналів, монографій, матеріалів конференцій та інших робіт, пов’язаних з оригінальною наукової діяльності викладачів та студентів. Такий формат розпочали втілювати у життя в 2011 р. співробітники бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту.
Під час заходу наголошувалось, що ресурси відкритого доступу – основний елемент інформаційних сервісів університетських бібліотек. із 1991 року у світі одним із основних інструментів для поширення результатів дослідження у відкритому доступі стали репозитарії. Україну представляють 77 репозитаріїв на платформі «Dspace», з них – 68 університетські.
У цьому контексті постає питання формування профілю компетентностей бібліотекарів із наукової комунікації та відкритого доступу, з управління базами даних, кадрове переформатування та високотехнологічне перезавантаження бібліотек. Учасники заходу спробували знайти на нього відповідь разом.
Наприкінці вебінару проаналізували, які елементи сервісу «Library Рublishing» вже сьогодні є в діяльності університетських бібліотек . Такорж учасники спільно з’ясували, що треба запровадити для електронного освітнього процесу та покращення показників наукової впливовості (бренда ВНЗ чи окремого вченого).

Наукова бібліотека

Схожі новини