Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет співпрацює з Запорізькою торгово-промисловою палатою

Юридичний факультет співпрацює з Запорізькою торгово-промисловою палатою

15.03.2017 09:42 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет міжнародна діяльність практична діяльність конференція

На сьогодні співпраця між представниками юридичного факультету ЗНУ й Запорізької торгово-промислової палати є плідною і водночас дуже перспективною. Уже три роки поспіль науковці та студенти юридичного факультету активно долучаються до всіх проектів, організатором яких виступає Запорізька торгово-промислова палата.

Пілотні навчальні спецкурси, спільні тренінгові заняття, проходження практики студентами на базі Запорізької ТПП, підготовка спільних навчальних, навчально-методичних матеріалів – ось далеко невичерпний перелік форм співпраці юридичного факультету ЗНУ й Запорізької ТПП. Новим етапом відповідної співпраці можна вважати проведення на базі Запорізької ТПП Академії малого та середнього бізнесу в рамках проекту Європейського Союзу «East Invest 2», яка проходить 15-17 березня 2017 року.
Для студентів юридичного факультету ЗНУ, як і для решти учасників, надаються поглиблені можливості для ознайомлення з Угодою про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA) та правовою системою ЄС (Acguis) та їх значенням для національного нормотворчого та правозастосовного процесів. За словами віце-президента Запорізької ТПП Андрія Куца, дуже корисним для майбутніх юристів є набуття компетентностей застосування законодавства ЄС, визначення правових підстав для готовності компаній до експорту з країн Східного партнерства. Не менш \актуальним для правників є набуття необхідних навичок для правового забезпечення участі юридичних, фізичних осіб у виставках, налагодженні бізнес зв’язків з іноземними партнерами. А також – для забезпечення контрактної співпраці, ведення переговорів, оформлення зовнішньоекономічних відносин.
Специфікою роботи Академії буде поглиблена увага до вивчення Регламенту ЄС та Технічних стандартів у сільськогосподарському секторі та харчовій промисловості
Учасниками Академії стали студенти юридичного факультету 3-4 курсів: Ольга Попова, Олег Пелипенко, Владислав Бандровський, Антон Барліт, Кіра Масюта. Для них особливо важливим є як набуття практичних компетентностей у галузі правового забезпечення суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, так і спілкування з іноземними колегами, експертами, бізнес-тренерами, юридичними консультантами провідних юридичних фірм Бельгії, Німеччини, Нідерландів.
Додаткові можливості для поглибленого вивчення презентаційних матеріалів для учасників Академії надає вільне володіння іноземною мовою, навички роботи із нормативними актами іноземних держав, а також знання правової та економічної термінології у галузі зовнішньоекономічної діяльності. Достатньо активною триденна участь у роботі Академії, виконання всіх тренінгових вправ підтверджується врученням сертифікатів та включенням до баз даних потенційних учасників занять в Академії у майбутньому.

Юридичний факультет