Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Лекції викладачів юридичного факультету покликані підвищувати правову грамотність

Лекції викладачів юридичного факультету покликані підвищувати правову грамотність

Лекції викладачів юридичного факультету покликані підвищувати правову грамотність
20.03.2017 16:01 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет правопросвітницька діяльність освітній процес проект «Суспільний університет»

Правопросвітницька діяльність, підвищення правової грамотності населення завжди були серед пріоритетних напрямків роботи колективу юридичного факультету Запорізького національного університету. Його викладачі та студенти систематично проводять різноманітні освітні заходи для мешканців не лише м. Запоріжжя, але й усієї області. Нещодавно вони вийшли на загальноукраїнський рівень, записавши кілька відеолекцій правничої тематики, які будуть розміщені на сторінці проекту «Суспільний університет» на офіційному сайті публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» – телеканалу «UA: перший».

За словами декана юридичного факультету, професора Тетяни Коломоєць, яка взяла дієву участь в організації запису відеолекцій, із пропозицією про співпрацю до колективу факультету звернулися співробітники Запорізької філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія». На сьогодні вже відзняли три лекції по 25 хвилин кожна, а в планах колективу факультету та телевізійників – упродовж двох наступних місяців підготувати ще шість лекцій із права.
Усі передачі побудовані у формі відеолекцій: викладач висвітлює основні тези заняття, при чому ілюструючи основні положення виступу слайдерами. Потім присутні в аудиторії студенти ставлять запитання, уточнюють для себе найважливіші моменти розповіді і самі демонструють щойно набуті знання. Тобто більша частина заняття походить у форматі невимушеного діалогу між лектором та студентською аудиторією.
При виборі тем для таких лекцій викладачі факультету подбали про те, аби вони були цікавими й актуальними не лише для студентів-правників ЗНУ та інших вишів, але й стали корисними для представників інших спеціальностей.
Так, професор кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков провів дві відеолекції: «Обмеження щодо подарунків публічних службовців» та «Конфлікт інтересів у публічних службовців: сутність і заходи реагування». На прикладах конкретних життєвих ситуацій він пояснив аудиторії, які мають бути дії в площині права держслужбовців у випадках, коли вони одержують подарунки, які перевищують встановлену законом суму, як мають розподілятися матеріальні виплати на підприємстві, якщо його працівники – родичі, які знаходяться в ситуації «начальник-підлеглий» тощо.
Доцент кафедри конституційного та господарського права Наталія Верлос на своєму занятті розглянула «Децентралізація публічної влади в сучасних умовах конституційного реформування». Запропонована тема неабияк зацікавила студентську аудиторію та стала приводом для жвавого обговорення сучасних правових питань.
Учасники лекцій, студенти юридичного факультету ЗНУ, поділилися своїми думками щодо започаткування такої правопросвітньої роботи на їхньому факультеті. Четвертокурсниця Ольга Попова, зокрема зауважила: «Ми всі дуже раді, що університет долучився до участі в такому суспільно вагомому проекті, як ‘’Суспільний університет’’. Звичайно, це чудово. що не лише у майбутніх правників, але й у студентів інших спеціальностей буде можливість на сайті проекту ознайомитися з інформацією щодо справді важливих практичних запитань щодо поведінки держслужбовців у контексті боротьби з корупцією на побутовому рівні». Її однокурсник Владислав Бандровський цілком поділяє цю точку зору: «Під час лекції ми дізналися про багато практичних нюансів щодо регламентування поведінки держслужбовців. Варто відзначити, що нинішнє законодавство України – прогресивне, оскільки враховує міжнародний досвід, зокрема низку нюансів, які вже були апробовані в законодавчій практиці континентальних країн, зокрема Федеративної Республіки Німеччини. Це добре видно з лекцйї, де на конкретних цікавих прикладах розібрали різні життєві ситуації, які регламентуються нормами права. Тож це було інформативно та дуже корисно».
Нагадаємо. Що незабаром із цими лекціями можна буде ознайомитись за покликанням: http://1tv.com.ua/programs/universytet

Таміла Тарасенко

Схожі новини