Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ дбають про стипендіальні виплати студентам

У ЗНУ дбають про стипендіальні виплати студентам

20.03.2017 17:03 Все Головні новини Соціальна стипендія відділ виховної роботи навчальний відділ

У Запорізькому національному університеті велику увагу приділяють усім питанням, пов’язаним із стипендіальними виплатами студентам. Зокрема, під постійним контролем керівництва вишу знаходиться оформленню документів студентів, які будуть отримувати соціальні стипендії. Також в університеті подбали про те, аби студенти, які мають особливі успіхи у навчанні, отримували підвищені стипендіальні виплати.

Цим питанням дієво опікуються співробітники відділу виховної роботи під керівництвом його начальника Світлани Кондратенко. Крім того, організаційну допомогу в цьому напрямку роботи постійно надають представники відділу кадрів і юридичного відділу ЗНУ.
На сьогодні вже подали документи для отримання соціальних стипендій 257 осіб, які належать до 9 пільгових категорій. Але робота в цьому напрямку з боку адміністрації вишу продовжується. Тому всі, хто не встиг зібрати необхідні пакети документів, мають час це зробити.
Нагадаємо, що всім, хто має право на отримання соціальних виплат, необхідно зібрати комплекти документів та занести їх до відділу виховної роботи до 31 березня 2017 року. Адже їм призначають стипендіальні виплати з 1 січня. Якщо студенти звертаються з цього питання з 1 квітня, то зазначені стипендії призначаються з дня подачі заяви. Тому своєчасне збирання та подання документів гарантують виплату соціальних стипендій із початку року.
Нагадаємо, що студенти задля отримання соціальної стипендії мають написати заяву на ім’я ректора. Крім того, їм потрібно надати необхідний перелік документів в 4 екземплярах (4 пакети документів), завірити їх у відділі кадрів (58, 59 аудиторія 1 корпус) і передати до відділу виховної роботи ЗНУ (211 аудиторія 4 корпус). Зазначимо, що ці документи реєструються у районному відділі соціального захисту населення по Олександрівському району. Також оригінал заяви і завірені копії передаються до бухгалтерії. Варто пам’ятати, що завірені копії усіх документів також залишаються на факультеті і у відділі виховної роботи.
Із повним переліком документів та порядком виплати соціальних стипендій студенти вишів можуть ознайомитись за допомогою оновленої дорожньої карти, розробленої Управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району. Для цього їм потрібно зайти на сторінку юридичного відділу на офіційному сайті ЗНУ (у розділі «Методичні рекомендації») за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=39535&lang=ukr&news_code=dorozhnya-karta-schodo-viplati-sotsialnikh-stipendij39535-ukr
Крім того, нещодавно в ЗНУ під час чергового розширеного засідання стипендіальної комісії вишу затвердили список студентів, які, завдяки академічним успіхам, в цьому півріччі отримуватимуть стипендіальні виплати за особливі успіхи у навчанні. За словами керівника відділу навчальної роботи Людмили Нестеренко, такі стипендії мають право отримувати студенти, які набрали від 90 до 100 балів у рейтинговій таблиці. На сьогодні серед представників студентської молоді цьому критерію відповідають близько 590 осіб. Це – 64% від загальної кількості тих, хто отримує стипендію. Також варто відзначити, що 35 осіб, які отримують стипендію за особливі успіхи в навчанні, – це студенти спеціальностей, яким передбачена виплата підвищеної стипендії у розмірі 1400 грн. При цьому у випадку, коли академічна стипендія становить 1100 грн, за особливі академічні заслуги студенти отримуватимуть 1601 грн, а у випадку, коли базова академічна стипендія становить 1400, вони отримуватимуть 2037 грн.
Також варто пам’ятати, що, відповідно до рішення вченої ради ЗНУ, з наступної сесії до рейтингу студентів додаватимуть бали за позааудиторну діяльність (із загального розрахунку 10 балів зі 100). Зараз ведеться розробка електронної форми заяви, яка буде розміщена на сайті університету. Також ведеться обговорення кількості балів, які нараховуватимуться за конкретні види позааудиторної діяльності. Студенти самі мають заповнювати електронну заяву, роздруковувати її та разом із потрібними документами надавати до деканату свого факультету в останній день складання іспитів.