Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ провели чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ провели чергове засідання Науково-методичної ради
22.03.2017 15:46 Все Головні новини Науково-методична рада наукова діяльність Криворізький факультет ЗНУ Економіко-гуманітарний факультет ЗНУ у м Мелітополі навчальний відділ

Двадцять першого березня в Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради під головуванням керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. Учасники зібрання заслухали доповіді про стан навчально-методичного забезпечення освітнього процесу у відокремлених структурних підрозділах ЗНУ. Також вони обговорили перспективи діяльності в умовах скасування навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні «спеціаліст». Йшлося, зокрема, про забезпечення можливості для студентів Криворізького факультету та Економіко-гуманітарного факультету у м. Мелітополі продовжити навчання для здобуття диплома магістра.

На початку заходу його учасники заслухали доповідь голови науково-методичної ради Криворізького факультету ЗНУ, доцента кафедри соціології психології та гуманітарних дисциплін Тетяни Макарової. У своєму виступі вона проаналізувала стан навчально-методичного забезпечення освітнього процесу на факультеті. Доповідач окреслила основні здобутки його науково-педагогічних працівників, визначила питання, які потребують подальшого опрацювання, та розповіла про перспективи діяльності факультету.
Так, вона зазначила, що на сьогодні на факультеті діють 3 кафедри, які забезпечують освітній процес для 325 студентів за 6 спеціальностями. Тут працюють 25 викладачів, які майже всі мають звання кандидатів наук, доцентів, та 11 сумісників. При методичному забезпеченні освітнього процесу враховується його специфіка, адже факультет здійснює навчання лише на заочній формі.
 Тетяна Макарова прозвітувала щодо наявності робочих програм та навчально-методичного комплексу з усіх спеціальностей. При цьому вона зазначила, що зараз основний акцент на факультеті роблять над інформативно-методологічним забезпеченням дисциплін інформаційної системи «Moodle», яка сприятиме більшій ефективності освітнього процесу. Крім того, зараз на Криворізькому факультеті запроваджується система комплексного тестування в електронному вигляді, яка дозволить отримати зріз знань студентів усіх спеціальностей.
Під час обговорення цієї доповіді Людмила Нестеренко поцікавилася, які зміни заплановані в роботі викладачів Криворізького факультету ЗНУ у зв’язку зі скасуванням ОКР «спеціаліст». Тетяна Макарова відповіла, що науково-педагогічні працівники планують більше уваги приділити розвитку дистанційної освіти та післядипломної форми освіти.
При цьому Людмила Нестеренко розповіла учасникам заходу про те, що зараз у ЗНУ втілюється в життя експериментальна модель співпраці між факультетом соціальної педагогіки та психології і Криворізьким факультетом. Група із 16 осіб – слухачів магістратури – фактично навчається у Кривому Розі, куди викладачі факультету СПП приїздять читати лекції, а до ЗНУ завітають лише на підсумкову атестацію. На сьогодні таке поєднання дистанційної та заочної форм навчання отримало схвальні відгуки учасників.
Також про стан науково-методичного забезпечення освітнього процесу Економіко-гуманітарного факультету ЗНУ у м. Мелітополі прозвітувала голова його науково-методичної ради, заступник декана з науково-педагогічної та навчальної роботи, старший викладач кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Олена Денисова.
Зокрема, вона зазначила, що на базі факультету здійснюється підготовка студентів за 5 спеціальностями на освітній ступінь «Бакалавр» та ще 2 – за ОКР «Спеціаліст». На сервері факультету розміщена електронна база навчально-методичного комплексу із забезпечення освітнього процесу для всіх спеціальностей.
Для викладачів усіх трьох кафедр факультету – кафедри дизайну та інформаційних технологій, кафедру фінансів, менеджменту та банківської справи і кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації – щомісяця проводять установчі конференції щодо питань, пов’язаних із діяльністю у освітній електронній системі «Moodle». Зараз триває створення електронних журналів та підсумкових тестів. До послуг представників факультету – електронний каталог і бібліотека. Також вона прозвітувала про забезпечення баз практики для студентів, навчальні посібники, видані викладачами факультету, вчасне затвердження тем кваліфікаційних робіт та інші важливі питання, пов’язані з освітнім процесом на факультеті.
Також після цього виступу постало питання про подальше навчання випускників бакалаврату цього факультету. Під час його обговорення Людмила Нестеренко запропонувала включити до проекту рішення НМР пропозицію щодо проведення у червні засідання науково-методичного круглого столу. У ньому мають взяти участь представники тих кафедр ЗНУ, які могли б забезпечити студентам отримання освітнього ступеня «магістр» в дистанційно-заочному режимі на базі відокремлених структурних підрозділів. При цьому планується вирішити низку важливих методологічних, змістовних, пов’язаних із матеріально-технічним забезпеченням освітнього процесу питань. А робота з підготовки цього зібрання має розпочатися вже зараз.
Під час розгляду питання «Різне» методист навчального відділу Наталія Мацюх навела перелік рукописів навчально-методичної літератури, рекомендованої до друку. Авторами 10 навчально-методичних посібників є викладачі ЗНУ, а ще 3 – із Криворізького факультету вишу. Учасники науково-методичної ради одностайно затвердили цей список.
Наприкінці засідання НМР Людмила Нестеренко подякувала всім головам науково-методичних рад факультетів за плідну роботу.

Таміла Тарасенко

Схожі новини