Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі вчителі правознавства відвідали методичний семінар-практикум в ЗНУ

Запорізькі вчителі правознавства відвідали методичний семінар-практикум в ЗНУ

Запорізькі вчителі правознавства відвідали методичний семінар-практикум в ЗНУ
27.03.2017 16:14 Все Головні новини Факультети Юридичний Юрфак методичний семінар

27 березня на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся традиційний комплексний практикум для вчителів та учнів присвячений темі «Інноваційні форми і методи викладання правничих дисциплін та підготовка учнів до участі у конкурсних правничих заходах».

Організатором цього заходу виступило керівництво юридичного факультету та вишу за підтримки Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в рамках проекту «Наукова підтримка впровадження інновацій».
Так, на практикум завітали близько 100 вчителів загальноосвітніх шкіл нашого регіону та учнів 9-11 класів, які є активними учасниками олімпіад, поглиблено вивчають правознавство та планують далі здобувати юридичний фах.
Головною метою практикуму стало ознайомлення вчителів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичною публіцистикою, навчальними та науковими джерелами та надання навичок використання інноваційних форм викладання дисципліни та перевірки знань учнів і підготовки наукових робіт.
Під час відкриття практикуму його учасників привітали проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук, декан юридичного факультету ЗНУ, професор та член-кореспондент Національної академії правових наук України Тетяна Коломоєць та методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник. Вони побажали гостям університету плідної роботи та зазначили, що проведення подібних заходів є важливим не лише для підвищення рівня кваліфікації шкільних вчителів, але й для досягнення високих результатів у підготовці молоді нашого міста, що впливає на рівень підготовки учнів шкіл до олімпіад, конкурсів з напряму «Правознавство» та до вступу у ВНЗ.
Виступаючи перед учасниками, проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук зазначив, що завдяки таким практикумам, які проводять двічі на рік, найавторитетніший навчальний заклад області та юридичний факультет мають можливість встановлювати тісні зв’язки між університетом і середньою ланкою освіти. Також подібні заходи дають можливість отримати інформацію щодо нововведень в законодавстві, допомагають методично готувати учнів до олімпіад та сприяють профорієнтаційній роботі.
На думку методиста науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірини Олійник такі заходи підвищують рівень методичної підготовки вчителів шкіл та отримання практичного досвіду використання новітніх технологій форм і методів викладання дисципліни «Основи правознавства» та підготовки учнів до конкурсів та олімпіад.
На учасників семінару-практикуму очікувала низка майстер-класів від викладачів юридичного факультету щодо змін та доповнень до чинного законодавства нашої держави, а також новел методики викладання юридичних дисциплін. Тематика цих майстер-класів стосувалась таких тем: актуальні питання кримінального законодавства України в контексті європейських стандартів забезпечення прав і свобод людини і громадянина; актуальні питання теорії держави та права України; актуальні напрями розвитку науки теорії держави і права в контексті євроінтеграції; захист житлових прав; земельне законодавство на сучасному етапі розвитку; проблемні питання припинення трудового договору; правові основи міжнародних обмінів студентів, грантова діяльність; правові основи організації спеціальних органів правопорядку для боротьби з корупцією та інших питань.
Так, викладачі юридичного факультету ЗНУ поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Представники різних кафедр факультету підготували для гостей ЗНУ досить актуальні та інформативні доповіді. Так, кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та трудового права Наталія Верлос звернула увагу на важливі питання реформування галузі конституційного права та децентралізації влади.
Варто зазначити, що під час проведення семінару його учасники мали змогу ознайомитись із новими фаховими та періодичними виданнями відповідно до тематики заходу, а також із науково-методичними працями викладачів юридичного факультету.
Наприкінці учасники зустрічі висловили переконання, що результати обговорення стануть важливим внеском в удосконаленні і розвитку правової системи України.

Олена Переверзєва

Схожі новини