Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили актуальні проблеми гендерної рівності та недискримінації в суспільстві

У ЗНУ обговорили актуальні проблеми гендерної рівності та недискримінації в суспільстві

У ЗНУ обговорили актуальні проблеми гендерної рівності та недискримінації в суспільстві
29.03.2017 16:06 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Університет факультет соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти наука суспільна діяльність Гендерний форум

Учора, двадцять восьмого березня, на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбувся черговий, XVII, Гендерний форум. Захід присвятили багатоплановому обговоренню актуальної у вітчизняному просторі теми: «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». Організаторами науково-практичного зібрання стали представники Запорізького національного університету, департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Гендерного ресурсного центру та Центру гендерної освіти, що діє на базі факультету соціальної педагогіки та психології. Форум зібрав посадовців міського й обласного рівнів, учених вітчизняних вишів, до кола наукових інтересу яких входить гендерний дискурс, психологів-практиків, соціальних педагогів і представників громадських організацій, викладачів та студентів Запорізького національного університету.

На початку заходу керівниця Центру гендерної освіти, радниця заступника голови обласної державної адміністрації, представниця факультету СПП Тетяна Голованова нагадала присутнім про перший Гендерний форум, який провели на базі вишу ще у 2000 році. Вона підкреслила значну роль підтримки цього напряму роботи з боку ректорату ЗНУ та деканату факультету СПП, профспілки університету. «Актуальність цієї теми на державному рівні обумовлена спільною діяльністю Міністерства освіти і науки України, міжфракційного об'єднання «Рівні можливості» та громадських рад й організацій із питань гендерної рівності та недискримінації. Гостро постає питання важливості включення гендерної компетентності до Стандартів освіти, що розробляються Науково-методичними комісіями МОН України. Враховуючи важливість такого включення, ми пропонуємо обговорення питання формування гендерної компетентності студентів та слухачів факультету підвищення кваліфікації держслужбовців під час круглого столу», - підкреслила Тетяна Петрівна.

У своєму привітальному слові директор департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ігор Мещан зазначив, що сам уже 12 рік поспіль бере участь у цьому Форумі та оцінив його роботу, як дуже актуальну й корисну. Він подякував організаторам і зазначив, що, завдяки поєднанню зусиль місцевої влади, громадських організацій та науковців, у Запорізькій області робиться чимало задля вирішення питань, пов’язаних із забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Так, у Запорізькій облдержадміністрації діє міжфракційне об’єднання жінок депутатів, працює програма розподілу за гендером коштів держбюджету, приділяється значна увага створенню програм «Школи сім’ї» для родин учасників АТО, профілактика гендерно зумовленого насильства тощо.

Після завершення офіційної частини заходу його учасники продовжили плідну роботу за секційними напрямками. Перед гостями виступили: представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, зокрема методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник, а також голова правління громадської організації «Асоціація фахівців психологічної допомоги» Юлія Паскевська, докторантка Національного університету фізичного виховання і спорту України Оксана Марченко й редакторка обласної академічної газети «Запорізький університет» Таміла Тарасенко. Модераторкою секції «Гендерна рівність та державна політика у міжнародному, національному та місцевому контексті» стала Олена Шулькевич. На секції «Гендерні дослідження» (модераторка – Марія Кандиба) заслухали доповіді студентів.

У рамках роботи секції: «Гендерна освіта та просвіта» Тетяна Голованова прозвітувала про виконану роботу за 2016 рік та запропонувала увазі присутніх презентацію, що ілюструє діяльність Центру гендерної освіти за вказаний період. Вона підкреслила роль зусиль викладачів у діяльності робочих груп із гендерної просвіти на всеукраїнському рівні та необхідність планування роботи усіх зацікавлених на базі Центру гендерної освіти на 2017 рік.

Доцент філологічного факультету ЗНУ Юлія Курилова зробила цікаву змістовну доповідь щодо феміністичних та гендерних аспектів в українській літературі. Представниця історичного факультету ЗНУ Ірина Кривко розповіла про гендерну експертизу навчальних програм на історичному факультеті. Олена Пода й Вікторія Погребна (ЗНТУ) закцентували увагу присутніх на гендерному підході в журналістиці. Представниця факультету СПП Олена Лещенко висвітлила проблему формування гендерної компетентності студентів-соціальних педагогів засобами аудиторної та позааудиторної роботи. Зокрема, вона розповіла про сімейний кіноклуб, де долучитися до перегляду й обговорення гостросоціальних кінострічок можуть усі охочі – батьки та діти. Олександра Сорокіна (ЗНУ), Олена Харченко та Тетяна Червінська (Київський національний університету імені Тараса Шевченка) поділилися досвідом формування гендерної компентності студентів.

Після завершення роботи відбулося підбиття підсумків роботи форуму. Так, науковці ЗНТУ Олена Пода й Вікторія Погребна відзначили, що вже багато років поспіль беруть у цьому зібранні активну участь, адже до кола їхніх наукових інтересів входить саме гендерна проблематика. Вони подякували всім, пов’язаним з його організацією, та наголосили, що такі зустрічі й обговорення гендерної проблематики дуже корисні для викладачів і студентів. Також учасниці висловили переконання, що Гендерний форум, справді, вже вийшов на якісно новий рівень, тож потребує оновленого формату. Він може стати гарним підґрунтям для започаткування всеукраїнської науково-практичної конференції. Крім того, представники інших вітчизняних вишів висловили зацікавленість у співробітництві із Запорізьким національним університетом, зокрема з факультетом соціальної педагогіки та психології щодо спільного вивчення гендерної проблематики в освіті та у вихованні молоді.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

 

 

Схожі новини