Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи факультетів і підрозділів

На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи факультетів і підрозділів

На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи факультетів і підрозділів
29.03.2017 16:23 Все Головні новини Вчена рада ЗНУ Біологічний факультет Центр інтенсивного вивчення іноземних

На засіданні Вченої ради ЗНУ, яке відбулося вчора, двадцять восьмого березня, основними питаннями порядку денного були: «Стан та перспективи навчально-наукової та кадрової роботи на біологічному факультеті» (доповідач – декан Людмила Омельянчик), «Про роботу Центру інтенсивного вивчення іноземних мов: надбання, недоліки, перспективи» (доповідач – в. о. директора Варвара Петросова), а також кадрові питання щодо призначення на посади керівників структурних підрозділів, затвердження списку наукових шкіл вишу. Також під час заходу йшлося про стажування та підвищення кваліфікації викладачів за кордоном та інше.

Головуючий – перший проректор Олександр Бондар – розпочав засідання з привітання викладачів та студентів, які мають вагомі наукові досягнення. Він вручив свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір представникам факультету фізичного виховання (професори Микола Маліков та Надія Богдановьска, доцент Світлана Караулова, викладач Кирило Бойченко) – за розробку комп’ютерної програми «Спорт-резерв» та науково-дослідним колективам математичного факультету, які працюють під керівництвом професорів Віктора Грищака, Сергія Гоменюка та Сергія Гребенюка. Учасники і переможці ХХV фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров'я «Січеславна-2017» – студенти кафедри акторської майстерності та дизайну (хореографічна вистава «Великий Гетсбі») разом із творчим керівником народним артистом України Олександром Королем та хореографом-постановником Юліаною Гончаренко отримали Диплом лауреата у номінації «Краща студентська робота». Від імені переможців конкурсу та викладачів кафедри керівництву університету за підтримку і розуміння висловила вдячність завідувач кафедри Галина Локарєва. Вона також запропонувала присутнім переглянути уривок із представленої на конкурс вистави, аби вони змогли оцінити майстерність виступів молодих акторів університету.

Основну увагу представники Вченої ради приділили розгляду питання про навчально-наукову та кадрову роботу на біологічному факультеті за період 2014-2016 рр. Із цього питання виступила декан факультету Людмила Омельянчик. У своїй доповіді вона акцентувала увагу зібрання на досягненнях і перспективах розвитку біологічного факультету, адже на початку наступного навчального року відзначатимуть 30-річчя від дня його заснування. Людмила Омельянчик нагадала, що історія факультету починалася з однієї кафедри – загальної біології, а сьогодні у його складі функціонують п’ять кафедр, на яких працюють 8 штатних докторів наук, професорів і 37 кандидатів наук, доцентів. Декан презентувала статистичні дані по кадровій роботі, що ведеться на факультеті. Вона розповіла про динаміку написання кандидатських та докторських дисертаційних робіт, присвоєння вчених звань, підвищення кваліфікації викладачів та науковців. Зокрема, це стосується стажувань у закордонних ВНЗ, вивчення іноземної мови на спеціалізованих курсах. Також було згадано про інші фактори, що забезпечують належний рівень науково-дослідної діяльності викладачів та підготовки висококваліфікованих фахівців біологічної галузі на факультеті. Конкурентноспроможність випускників факультету забезпечується, у тому числі, завдяки інтенсивному інформаційному наповненню навчальної платформи Мoodlе та наявності широкого спектру баз виробничої практики. Так, факультет має договори із 25 установами та підприємствами (ПАТ «Мотор Січ», Азово-Сиваський національний природний парк тощо). У поточному навчальному році відзначається збільшення контингенту студентів на денній формі навчання (для порівняння: 506 на денній та 301 студент – на заочній), їх абсолютна успішність сягає 92 %. Представники факультету ведуть активну профорієнтаційну роботу: організовують Дні відкритих дверей. Вони проводять зустрічі та консультативну діяльність у школах різних районів Запорізької області та найближчих регіонів, зокрема Донецької області, організовують семінари для вчителів шкіл тощо.

Викладачі та студенти факультету беруть активну участь у різноманітних наукових заходах (науково-практичні конференції, семінари, конкурси та олімпіади), повсякчас демонструють високі результати і здобутки, які реалізовують у науково-методичних, монографічних та статейних публікаціях, велика кількість з них включена до баз даних «РІНЦ», «INDEX COPERNICUS», «SCOPUS».

Завдяки науково-дослідній роботі представників біологічного факультету забезпечується не лише належний рівень функціонування цієї структури в університеті, а й надходження коштів до бюджету вишу. Представники факультету працюють над виконанням госпдоговірних та держбюджетних тем (67 тем), здійснюють проектну та грантову діяльність (11 проектів). Зокрема, як зауважила доповідач, представники факультету щороку виконують 10-12 господарських тем, які впроваджуються у виробництво. Обсяг надходжень від них складає за 2014-2016 рр.: держбюджетні теми – 273 002 грн, госпдоговірні теми – 244 820 (надійшло 187 320) грн.

Керівник біологічного факультету повідомила університетський колектив про перспективи відкриття ще однієї спеціалізованої вченої ради в рамках функціонування аспірантури та докторантури – із захисту кандидатських дисертацій із напряму «Фізіологія людини і тварин». Йшлося також про комплекс заходів, які планує здійснити керівництво біологічного факультету вже найближчим часом для підвищення результативності науково-дослідної роботи на факультеті, активізації діяльності з підвищення кваліфікації викладачів кафедр, модернізації матеріально-технічної бази тощо.

Щодо питання «Про роботу Центру інтенсивного вивчення іноземних мов: надбання, недоліки, перспективи» виступила в. о. директора Центру Варвара Петросова. Вона доповіла про режим функціонування цієї структури у складі університету та специфіку роботи його підрозділів: Центр німецьких мов, партнер Гете-інституту; Французький лінгвістичний центр; Україно-швейцарський центр «Англійська для малюків»; Центр інтенсивного вивчення іноземних мов. Спікер торкнулася питань грошових надходжень до бюджету ЗНУ, а також акцентувала увагу на пільгах та безоплатних послугах з вивчення іноземних мов у тому числі професійного спрямування, якими користуються викладачі та студенти ЗНУ.

Також під час засідання відбулася презентація закордонного стажування, результати якого представив присутнім декан Економіко-гуманітарного факультет ЗНУ у м. Мелітополі Євген Адоньєв. Нещодавно він повернувся з Ізраїлю, де підвищував свою кваліфікацію та вдосконалював знання англійської мови за програмою Mashov. Євген Олександрович поділився із колегами своїми враженнями щодо організації навчання, системи освіти та інших окремих моментів функціонування суспільства у цій близькосхідній країні. Обговорення даної теми планується продовжити на одному із засідань науково-методичної ради університету.

Під час заходу також процедурою таємного голосування затвердили кадрові призначення. За пунктом порядку денного «Різне» учасниками засідання розглянули питання про підвищення якості підготовки студентів-іноземців з української мови, яких у ЗНУ сьогодні нараховується 47. А також був затверджений реєстр наукових шкіл ЗНУ, рекомендовано до друку науково-методичну літературу, обговорені окремі питання бюджету вишу та інше.

Під час обговорення виступів доповідачі відповіли на всі запитання членів Вченої ради. Також під час засідання були ухвалені проекти рішень за усіма пунктами порядку денного.

Олена Хлистун

 

 

 

 

 

Схожі новини